2017 Model VW Jetta Efsane Geliyor!

12
1
1
0
0
Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in ülkemizde en çok satan modellerinden biri olan Jetta 2017 yılına kasa değişirerek girecek. Bu değişim gerçekleşirse efsane olacağı da kesin.
Almanya'nın ünlü otomobil dergisi Auto Bild'in sızdırdığı fotoğraf yeni Jetta'yı yavru Passat olarak adlandırmamıza neden olacak. Fakat Passat'ın yeni kardeşi abisinden çok daha yakışıklı duruyor.

Golf ile kompakt segmentte büyük başarılara imza atan Volkswagen, dünya çapındaki satışlarını yükseltmek adına bu segmentteki sedanı Jetta'yı büyütecek. Halihazırda satışta olan nesli ile büyük satış rekorlarına imza atan Jetta yenilenen kasası ile bu çıkışını sürdüreceği benziyor.

Özellikle Çin ve Amerika gibi büyük araçları seven ülkelerdeki pazar payını arttırmak için büyüyecek olan araç Skoda Octavia gibi MQB platformuna dayalı teknik bir altyapıda gelişecek.Yılın otomobili ünvanını alan abisi Passat'a benzeyen Jetta, abisine nazaran daha keskin çizgilere ve daha coupe tarzında hatlara sahip. Eski modele göre bariz büyümüş olan araba daha spor yapısıyla gençlerinde ilgisini çekeceğe benziyor. Yenilenen LED farlar ve daha bodur ön taraf ile abisinden ayrılan Jetta eski nesline göre daha sportif ve uzun bir arka tarafla gelecek. 

Şahsen en sevdiğim sedan otomobillerden biri olan Jetta'nın bu hale gelmesi onun pazar payını çok daha yukarı çekeceğini işaret ediyor. Fakat Volkswagen bu aracı Passat'a bu kadar benzeterek amiral gemi modeli Passat'ın da satışlarını baltalayabilir. Fiyat olarak eski neslin başlangıç fiyatı olan 60,000 TL'yi baz alırsak bu aracında başlangıç fiyatını yaklaşık olarak 70,000 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.
12
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
1
1
0
0