• Anasayfa
  • Otomobil
  • 25 Metre'den Yere Çakılan Model S, Sağlamlığı Sayesinde İçindeki Herkesi Kurtardı!

25 Metre'den Yere Çakılan Model S, Sağlamlığı Sayesinde İçindeki Herkesi Kurtardı!

0
0
0
0
0

Model S'in tam 25 metreden yere çakıldığı bir kaza gerçekleşti. Son derece sağlam olan araçtaki 5 yolcu da hayatta.
Şu an sektördeki en iyi otomobillerden birisi olan Tesla Model S, genelde otomatik pilot teknolojisiyle gündeme geliyor. Otomatik pilot teknolojisini ilk kullanan otomobil olarak tarihe geçen araç, bu güzel özelliğinin yanı sıra oldukça sağlam.

Almanya'da Tesla Model S'in ne kadar sağlam olduğunu gözler önüne seren bir kaza yaşandı. Babasına ait olan Model S'i alan ve 4 arkadaşıyla birlikte gezintiye çıkan 18 yaşındaki Alman genç, direksiyon kontrolünü kaybederek otomobilin ve içindeki kişilerin tam 25 metre yükseklikten yere çakılmasına neden oldu. Burun üstü yere çakılan Model S, bu şiddetli çarpışmaya rağmen içinde bulunan 5 kişiyi de korumayı başardı. Kazanın yaşanmasının ardından otomobilde bulunan kişilerin her biri, kendi çabalarıyla otomobilden dışarıya çıkabilecek kadar sağlamdı.Yetkililer, bu kazanın Model S'in özel olarak ayarlanan motor konumu sayesinde can kaybı olmadan atlatıldığına inanıyor. Diğer otomobillere göre daha geride bulunan motor, ilk darbede aracın ön kısmının parçalanmasını engelliyor ve ön kaportada bulunan parçaların darbe emici olarak görev yapmasını sağlıyor.

Eğer bu kazadaki otomobil Renault veya benzeri bir otomobil olsaydı, o zaman araçtaki yolcuların kurtulduğunu söyleyemezdik.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0