• Anasayfa
  • Otomobil
  • Apple, Elektrikli Otomobili İçin Chrysler'den Bir Yöneticiyi Transfer Etti

Apple, Elektrikli Otomobili İçin Chrysler'den Bir Yöneticiyi Transfer Etti

0
0
0
0
0
Apple'ın "Project Titan" adıyla geçen ve 2020 yılında üretime ve satışa geçmesi beklenilen akıllı ve elektrikli otomobili için bu sefer de Chrysler'da bulunan bir ismi bünyesine katarak geliştirme aşamalarına hızla devam ediyor.
Apple'ın cihazları sürekli bir tartışma konusu olsa da her zaman kıyaslanan Apple ürünlerinin kaliteli olduğunu buradan da anlayabiliyoruz. Son dönemde ara ara dillendirilen ve ilk ortaya çıktığından bu yana merak edilen şey ise Apple'ın ne yeni iPhone modeli ne de bir Mac bilgisayarı. Hatırlayacağınız üzere Cupertino firması adına en çok heyecan verici detay "Project Titan" olarak adlandırılan elektrikli aracı olarak dikkat çekiyor.

Yeni kampüsünde de bu araç üretimi için bölge ayırdığı, birçok otomobil firmasından birçok mühendisi ve yetkili abileri bünyesine katan Apple'dan oldukça iyi donanımlara sahip ve Apple markasına yaraşır bir elektrikli otomobil beklenmekte. Bu ekibe de son katılan isim Ford otomobilleri firmasına bağlı olan lüks araç üreticisi Chrysler'de uzun süre görev yapmış ve üretim ve kalite kollarında aktif olarak yer almış Doug Betts'i transfer etti.Betts'in Chrysler gibi önemli bir markadan Apple geçişi ise birçok otoritelerce Apple'ın ne kadar ciddi bir Ar-Ge işinde olduğunu ortaya koyduğu iddia ediliyor. New York Times'ta çıkan habere göre de bu trarsfer sonucunda tahmini olarak 2020'de çıkışını yapacak olan araba merakla beklenmeye devam ediyor. Ayrıca Apple'ın bu araba için birçok yeni kişiyle de görüşerek bünyesine katabileceği konuşuluyor.

Apple'ın onca ünlü otomobil markası varken ve birçok markanın çoktan elektrikli otomobillerinin piyasaya çıkmasıyla başarısız olabileceği konuşulsa da Apple markasının oluşturduğu güç ile birçok ünlü ve cebinden para akan kesimin Tesla, BMW gibi markalar yerine Apple'ı tercih edebileceği ve Apple'ın bu işten büyük kar ile çıkabileceği de söylenmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0