• Anasayfa
  • Otomobil
  • ‘Arabaların Üzerindeki Kar İşte Bu Yüzden Temizlenmeli’ Dedirten, Dünyanın En Aptalca Sebeple Yaşanmış Kazası

‘Arabaların Üzerindeki Kar İşte Bu Yüzden Temizlenmeli’ Dedirten, Dünyanın En Aptalca Sebeple Yaşanmış Kazası

1
0
0
0
0
‘Arabaların Üzerindeki Kar İşte Bu Yüzden Temizlenmeli’ Dedirten, Dünyanın En Aptalca Sebeple Yaşanmış Kazası
Bir Reddit kullanıcısının başına gelen olayda aracın üzerinde biriken ve buz haline dönüşen kar az, az kalsın büyük bir kazanın oluşmasına sebep oluyordu.
Soğuk kış aylarından etkilenmemek için kendimizi soğuktan ve olumsuz hava şartlarından korumamız gerektiğini biliyoruz ama aynı özeni yalnızca kendimize göstermek, sağlığımızı korumaya bazen yetmeyebiliyor.

Reddit kullanıcısının paylaştığı videoda, bir aracın üst kısmında biriken ve uzun süre soğuğa maruz kalmasından dolayı buz haline dönüşen kar kütlesinin yükselerek hemen arkasında seyir halinde olan başka bir aracın camına çarptığı görülüyor. Buzun çarpmasıyla birlikte aracın camı tuzla buz oluyor. Yaşanan bu olaydan sonra aracını yavaş yavaş kenara doğru çekmeyi başaran şoför, olası bir ciddi kazayı da bu şekilde atlatmış oluyor. 
 

Bana kalırsa bu olaydan kesinlikle bir ders çıkarmalıyız. Bencilce davranıp yalnızca kendimizi soğuktan korumak yerine aracımızın üzerinde biriken karları da temizlememiz gerekiyor. Yoksa gördüğünüz gibi olmadık bir anda ciddi kazaların oluşmasına sebep olabiliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0