Yeni Audi TT'de Bulunan Mukemmel Dijital Kokpit!

0
0
0
0
0
2016 model Audi TT'de bulunacak dijital kokpit, kendinden sonra çıkacak araçlara örnek olacak nitelikte güzel.
Teknoloji gelişiyor ve gelişen teknoloji ile birkaç yıl önce sadece filmlerde görebileceğimiz teknolojileri görmeye hatta kullanmaya başlıyoruz. Bunlara örnek olarak otomatik pilotlu araç, uçan kaykay ve 3D yazıcı gibi şeyler gösterilebilir. Sayılabilecek örneklerden birisi olan akıllı araç teknolojilerine Audi, devrim niteliğinde bir yenilik getirdi.

Audi, 2016 model Audi TT'lerde karşılaşacağımız yeni kokpitini tanıttı. Bu kokpit, klasik araç kokpitlerinden çok daha şık ve kullanışlı. İlk olarak yapılış amacı GPS sisteminin daha anlaşılır, ulaşılabilir ve net olması olan kokpit, Audi'nin bu işi biraz daha ileriye taşıması ile benzersiz bir hale bürünmüş. Her araçta bulunan takometre ve hız göstergesi hariç her şey dijital bir ekrandan gösteriliyor. Kokpit, yapılış amacı olan GPS sistemi sağlamaktan çok daha fazlasını yapabiliyor. Film izlemek, müzik sistemini yönetmek ve hatta arkadaşlarınızı arayabilmek bunlardan sadece bazıları.

Araçta bulunan kokpitin ekranı 60 fps kare hızına, 12.3 inch boyuta ve 1440x540 çözünürlüğe sahip. Kokpit dokunmatik ekrana sahip ve sürücünün trafikte güvenli bir şekilde GPS'i ve diğer özellikleri kullanabilmesi için ses komutlarını da algılayabilir olarak dizayn edilmiş.Ayrıca aracın GPS ve diğer işlevlerini yürütmesi için araçta Nvidia quad-core Tegra 3 işlemci bulunuyor. Bunlar gibi iyi özelliklere sahip olması, doğal olarak sistemin hiçbir türlü donma/takılma yapmamasını ve eş zamanlı ve doğru olarak GPS bilgilerinden yararlanabilmenizi sağlıyor.

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0