Bentley'den 53 Milyar Piksellik Fotoğraf!

10
2
1
0
0
Bentley, yeni Mulsanne modelinin reklamı için NASA'da kullanılan kamera teknolojisi ile 53 milyar piksellik fotoğraf gösteriyor.
Son dönemlerde telefonlarımızda 20MP çözünürlüğü aşan fotoğraflar çekebiliyoruz. Önceden 1-2MP'ler bizlere güzel gelirken şu anda megapiksel değerine önem veren birçok kullanıcı bu değerleri beğenmiyor. Ancak bildiğiniz gibi NASA Dünya'dan ya da Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan hatta uydulardan çekilen fotoğraflarda bu piksel değerleri milyonları hatta milyarları bulabiliyor.

İşte Bentley de nasıl paraya kıymışsa NASA'nın bu büyük kamera teknolojisini kullanarak Bentley Mulsanne'nin muhteşem bir reklamını yaptı. Nasıl birşey olduğunu merak ediyorsanız önce bir aşağıdaki görsele bakmanızı öneririm."E ne var bunda?" dediğinizi duyar gibiyim. Evet, fotoğraf tahmin edenlerin olabileceği gibi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki San Fransico'da bulunan Golden Gate Köprüsü. Şimdi de bir alt resime bakalım.Bu görsel de o köprüden geçmekte olan, yani "hareketli" bir Bentley Mulsanne. Peki, ben bu ikinci fotoğrafı ilk köprü fotoğrafından "yakınlaştırarak" elde ettiğimi söylesem? Hatta aşağıdaki görseli de açıklamaya geçiyorum;Yukarıdaki fotoğraf da yukarıda görmüş olduğunuz Mulsanne'in şoförü ve farkedeceğiniz gibi yan koltuktaki Bentley amblemi de görünüyor. Ve şimdi ilk fotoğrafa dönüp tekrar son fotoğrafa gelin. Bunların hepsi tek fotoğraf olduğunu söyleyince olayı anlayacağınızı düşünüyorum. Yani ilk fotoğraf çekilen fotoğraf iken yakınlaştırarak bir üstteki logoya kadar yakınlaştırabiliyorsunuz. Tıpkı aşağıdaki gif gibi;Bunu tabiki tek fotoğrafta yapmak istiyorsanız yüksek bir kameraya ihtiyacınız var ve Bentley'in kullandığı bu fotoğraf tamı tamına 53 milyar piksel büyüklüğünde! Rakam ile göstermek gerekirse 50.000.000.000 piksel oluyor. Yani yok artık diyebilecek kadar sağlam bir fotoğraf ile reklam yapan Bentley, oldukça muhteşem bir iş çıkarmış. Dilerseniz kendiniz buradaki bağlantıdan kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Peki, sizce böyle yüksek çözünürlükleri ilerleyen yıllarda telefonlarda görebilir miyiz? Eğer cevabınız evet ise ne zaman? Cevaplarınızı yorum kısmında bekliyoruz :)
10
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
0
0