• Anasayfa
  • Otomobil
  • Bentley, Elektrikli Araç Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

Bentley, Elektrikli Araç Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

0
0
0
0
0
Elektrikli araçlar üreten otomobil firmaları arasına Bentley de katıldı. Belirtilene göre Bentley'in elektrikli araçları markanın diğer araçları gibi son derece lüks ve pahalı olacak.
Birçok otomobil üreticisi, geleceğin araçları olan elektrikli otomobilleri üretmek için çalışmalara başladılar. Yapılan açıklamalara göre bu otomobil üreticilerinin arasına, ürettiği lüks ve bir o kadar da pahalı arabalarından tanıdığımız Bentley de eklendi. Elektrikli otomobil üreterek sektörü domine etmeyi hedefleyen İngiliz otomotiv devi, sektörün zirvesinde bulunan Tesla'ya kafa tutuyor.

Tesla'nın elektrikli otomobiller üretme konusundaki başarısı sorgulanamaz. En hızlı, en güvenli ve en tasarruflu elektrikli otomobilleri üretmeyi başarabilen Tesla, bundan birkaç hafta önce dünyanın en sağlam otomobil üreticisi (SUV türü araçlar için geçerli) ödülüne layık görülmüştü. Tesla'ya bu ödülü kazandırmayı başaran Model X, hiçbir zarar görmeden tavan kısmında 3 arabayı taşımayı başarmıştı.Bentley'in kendine rakip olarak seçtiği Tesla, çok büyük başarılara imza atmış bir marka. Ancak Bentley'in de kalitesini göz ardı edemeyiz. Otomobil üreticisinin nasıl bir elektrikli araçla karşımıza çıkacağını bilmiyoruz fakat söylenenlere göre Bentley'in klasik "Bentley" görünümü aynı kalacak, sadece otomobilin iç yapısında değişiklikler yapılacak. Bentley'in son teknolojiyi ve şık dizaynını kullanacağından eminim ancak performans konusunda yorum yapmak için çok erken. Tesla'nın Model S'in 100.000 dolar fiyata sahip olduğunu düşünürsek Bentley'in yeni aracının yaklaşık 200.000 dolar olacağını söylemek yanlış olmazdı.Kaynak: Mashable 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0