• Anasayfa
  • Otomobil
  • Bilim İnsanları: Volkswagen, Bu Yıl Sadece ABD’de 60 Kişinin Ölümüne Neden Olabilir!

Bilim İnsanları: Volkswagen, Bu Yıl Sadece ABD’de 60 Kişinin Ölümüne Neden Olabilir!

0
0
0
0
0
Volkswagen’in emisyon testleri sırasında yaptığı usulsüzlük nedeniyle bilim insanları, bunun dönüşümü olarak yalnızca ABD’de 60 insanın ölebileceğini açıkladı.
Volkswagen’in dizel motorlardaki araçlarda yapmış olduğu emisyon hilesinin sonuçları şirkete yalnızca mali olarak değil, insan hayatıyla ilgili olarak da büyük bir yük bindirdi. Bilim insanlarının açıklamalarına göre Volkswagen’in yaptığı emisyon hilesi nedeniyle oluşacak hava kirliliğinin, başta kronik bronşit olmak üzere birçok solunum yolu hastalığında artış yaşanmasına sebep olabileceğini duyurdu. 

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology’deki (MIT) bilim insanlarının yaptığı çalışma sonrası Volkswagen’in yaptığı emisyon hilesinin, 40 kata kadar emisyon salan araçları testten geçirebildiğini ortaya çıkardı. Bunun insan hayatına direkt olarak bir etkisinin olacağını belirten MIT’den Steven Barrett, “Hayatlarımızda zaten belirli başlı riskler vardı ama fazla emisyon da artık bir diğer küçük risk unsuru oldu. Volkswagen’in emisyon hilesi düşünüldüğünde, bu durumda gelecek yıla kadar ya da en kötü ihtimalle on yıl içinde en az 60 kişinin hayatını kaybetme riski bulunuyor” dedi.Volkswagen her ne kadar araçlarını geri çağırmış olsa da araçların trafikte bulunduğu bu zamana kadar gerçekleşen emisyon salınımının ne kadar ciddi boyutlarda zarar verebildiğini görmüş olduk. Umarım bu olay, emisyon konusunda bundan sonra hile yapmaya yeltenecek otomotiv üreticilerinin aklını başına getirir. Hiçbir kazanç, bir insanın hayatından daha önemli değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0