• Anasayfa
  • Otomobil
  • Bilim İnsanlarından Üzen Açıklama: Elektrikli Otomobiller de Dizeller Kadar Toksin Üretiyor!

Bilim İnsanlarından Üzen Açıklama: Elektrikli Otomobiller de Dizeller Kadar Toksin Üretiyor!

0
0
0
0
0
Elektrikli otomobillerin %100 doğa dostu olmadığını açıklayan bilim insanları, bu otomobillere olan güvenimizi zedelediler.
Doğanın dengelerinin değişmesinin ve çevrenin kirlenmesinin en büyük nedenlerinden birisi, sürekli olarak kullandığımız ve günden güne artan otomobiller. Yakıtlarını kullanırken ortaya çıkardıkları zehirli gazlar nedeniyle atmosferin içerik dengesini bozan otomobiller, elektrikli otomobillerin gelişmesiyle birlikte yavaş yavaş geride kalmaya başladılar. Uzmanlar, sadece birkaç sene önce piyasaya sürülen elektrikli otomobillerin yakın zamanda sektörü kontrolü altına alacağını tahmin ediyor. Doğaya, akaryakıtla çalışan otomobillerden daha az zarar veren bu otomobillerin sayısının artmasının doğa için iyi olabileceğini düşünüyorduk fakat bazı bilim insanları bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini düşünüyorlar.Victor Timmers ve Peter Achten isimli bilim insanları tarafından yapılan bir araştırma, elektrikli araçlardan yayılan toksin miktarının en az dizel otomobillerin yaydığı kadar çok olduğunu ortaya koydu. Elektrikli otomobillerin, egzoztan çıkan toksinlerin salınımını yapmadığını fakat farklı şekillerde toksin ürettiğini belirten bilim insanları, elektrikli otomobillerin sadece durma ve kalkma işlemlerini yaparak bile dizel otomobiller kadar toksin ürettiğini açıkladı. 

Bu toksinler hem doğaya zarar veriyorlar, hem de insan sağlığını çok kötü yönde etkiliyorlar. Örneğin otomobiller tarafından yayılan toksinlere maruz kalan insanlarda kalp hastalıklarıyla ve astım krizleriyle daha sık karşılaşılıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0