• Anasayfa
  • Otomobil
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan Yerli Otomobile Dair Açıklamalar Geldi!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan Yerli Otomobile Dair Açıklamalar Geldi!

1
0
0
0
0
Dün öğle saatlerinde Twitter sayfasından yerli otomobile ait fotoğraflar paylaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, canlı yayında otomobille ilgili açıklamalarda bulundu.
Dün, yerli otomobilin kamuflajlı olarak test sürüşlerinin yayınlandığı video ve fotoğrafların ardından aracın iç dizaynının birebir Cadillac BLS’ye ait olmasından sonra sosyal medya kaynamış, olumlu ve olumsuz birçok eleştiri yapılmıştı. (yerli otomobille ilgili habere buradan, Twitter üzerinden gelen eleştirilere ise buradan ulaşabilirsiniz) Aradan geçen bir günün ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin özellikleriyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Aracın son tasarımına henüz ulaşmadığını söyleyen Işık, tasarımın fikri mülkiyetinin bize ait olduğunu söyledi. Aracın 2 TL’lik şarj ile 100 km yol kat edebileceğini söyleyen Bakan, aracın benzer araçlara göre maliyetinin çok daha düşük olacağını söyledi. Emisyonun neredeyse sıfıra yakın olacağını ve arkasında bir jeneratörün yer alacağını belirten Işık, tamamen aracın dijital olacağını söyledi.Aracın güvenlik, kalite, konfor ve maliyetiyle ilgili ayrıca çalışmalarının olduğunu belirten Işık, dünden bu zamana kadar gelen tepkilerin çok olumlu(!) olduğunu söyledi. (yapılan olumsuz eleştirileri pek kaale almamış demek ki)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0