• Anasayfa
  • Otomobil
  • Bir Fırtınanın İki Dakikada Arabaları Nasıl Sürülemez Hale Getirdiğini Gösteren Video

Bir Fırtınanın İki Dakikada Arabaları Nasıl Sürülemez Hale Getirdiğini Gösteren Video

0
0
0
0
0
Bir Fırtınanın İki Dakikada Arabaları Nasıl Sürülemez Hale Getirdiğini Gösteren Video
Nürburgring pistinde 24 saat süren yarış esnasında çıkan fırtınanın birkaç dakika içinde araçları nasıl sürülemez hale getirdiğini gösteren bir video paylaşıldı.
Almanya’nın Köln ve Mainz kentleri arasında yer alan tarihi Nürburgring Pisti, son yıllardaki en sıradışı doğa olaylarından bir tanesini yaşadı. 24 saat süren yarışlar esnasında havada tek bir bulut dahi yokken birkaç dakika içerisinde başlayan fırtına o kadar şiddetlenmeye başladı ki araçlar, yolda yavaş dahi ilerleyemez oldu. 

Seyircilerden bir tanesinin çektiği videoda günlük güneşlik olan havadan önce yağmur, soğukluğun artmasıyla da dolu yağmaya başlıyor. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra da yollar buzla kaplı bir hale geliyor. Hani bir film sahnesi olsa ‘ulan biraz gerçekçi yapın, iki dakikada hava böyle bozar mı?’ diyecekken ciddi ciddi böyle bir olayın yaşanmasının bende ufak çaplı bir şaşkınlık oluşturduğunu söylemeliyim.

24 saat süren Nürburgring pistindeki bu yarış, görevlilerin yolu yarışa uygun hale getirmesinin ardından tamamlanabilmiş.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0