BMW Batmobile'i Yeniden Yorumladı: 3.0 CLS Hommage!

0
0
0
0
0
BMW her zaman sansasyonel araçlara imza atan bir firma olmuştur. 70'lerin Batmobile lakaplı 3.0 CLS'i bu araçlardan biriydi. Şimdi yeni Hommage Konsept karşınızda.
Otomobil sektörünün demirbaşlarından BMW 3.0 CLS "Batmobile" gönderme yapan yeni Hommage konsept aracını duyurdu. 2011 yılından beri Hommage konsept yapmayan BMW yeni konseptini ise eski nesille aynı yerde Concorso d’Eleganza Villa d’Este'de görücüye çıkardı. (Oradaki ismi okumadınız di mi)

Eskiye sadece tasarım yönüyle değil aynı zamanda ismi ilede atıfta bulunan yeni konseptin adı 3.0 CLS Hommage !70'li yılların 3.0 CLS modelinden ilham alan Bavyeralı üretici tasarım olarak yeni ve fütüristik çizgilere sahip. Esinlendiği modelle benzer özellikler gösteren ön böbrek ızgaralar "ben buradayım bakın BMW" diye bağırıyor. Karbon fiber splitter ve BMW'nin yeni modellerini az biraz andıran köşeli sinirli tasarım, son teknoliji lazer LED farlar ve aynaların yerinde bulunan kameralar bu aracın ne denli BMW olduğunu gösterir nitelikte.21 inç jantlar, aracın sağına ve soluna konumlandırılmış egzozlar (yazımı en zor kelimedir) ve genişletilmiş çamurlukları ile kusursuz bir güzellik elde ettikleri aşikar. 70lerden kalma spoilere yapılan LED teknolojili dokunuş aracı 21. yüzyıla taşımış. İç dizayndaki modernlik ve otomobilleri uçurma arzusu burada da kendini gösteriyor. Bir çok ekran ve F1 araçlarında ve uçaklarda kullanılan direksiyonun benzeri (ben ona kontrol paneli diyeceğim direk) neden bu aracın lakabının Batmobile olduğunu gösteriyor.BMW'nin genel modelleme sistemine bağlı kalınarak 3 litre eBoost hybrit motor kaputun altında konumlandırılmış. Altı silindire sahip bu motor kaç beygir üretiyor bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz bir şey var ki o da : 75 model 3.0 CLS insanda bunca yıla rağmen hala bir etki yaratıyorsa 21. yüzyılın canavarı neler yapmaz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0