• Anasayfa
  • Otomobil
  • BMW, 3 Yıl Önce Konsept Olarak Duyurduğu i8 Spyder Modelini Seri Olarak Üretecek!

BMW, 3 Yıl Önce Konsept Olarak Duyurduğu i8 Spyder Modelini Seri Olarak Üretecek!

2
0
0
0
0
Almanya’dan gelen son haberlere göre BMW, 3 yıl önce konsept olarak sunduğu i8 Spyder’i 2016 yılının başında yapılacak Cenevre Motor Show’da otomobil severlerle buluşturacak.
BMW fanları, şirketin yaklaşık 3 yıl önce iki kişilik ve üstü açık spor aracı i8 Spyder’ın konsept görüntülerini gördüğünde kafayı sıyırmıştı. ‘Bu arabayı gerçekten yapacaklar mı?’ sorularının alıp başını gitmesinin ardından BMW’nin CEO’su Harald Krueger’in Alman gazetesi Handelsblatt’a verdiği röportajda, i8 Spyder’ın artık son aşamaya geldiğini ve Şubat ayının sonlarında yapılacak Cenevre Motor Show’da görücüye çıkarılacağını belirtti.

Coupe’de olduğu gibi kapıları yukarı doğru açılacak olan Spyder, diğer modellerden farklı olarak üstü açılabilir özelliğine sahip olacak. Yeni nesil araçlarda kocaman LED aydınlatmaların popüler olacağını, i8 Spyder ile bir kez daha görmüş olduk. 

Toplam 357 beygir gücünde olan ve 100 km/s hıza 4,4 gibi kısa bir saniyede ulaşabilen Spyder, ayrıca elektrikle de kullanılabiliyor olacak. Araçta 7.1 kWh lityum iyon pil ünitesinin olması sebebiyle önceki modellere oranla biraz daha ağır olacak olan i8 Spyder’ın bu ünitesinin şarj olma süresi ise 1 saat 45 dakika.


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0