BMW'den İki Efsane Konsept: M4 GTS ve 3.0 CSL

0
0
0
0
0
Alman spor otomobilleri üretici BMW'den iki yeni konsept ortaya çıktı. İlk olarak M4 GTS modelinin konsepti ortaya çıkan firmada ayrıca 3.0 CSL konseptini de yenileyerek karşımıza çıkardı.
PES mi FIFA mı, Samsung mu Apple mı derken araba konusunda da BMW mi Mercedes mi soruları da hep kafalarda yer edinmiştir. Mercedes'in daha çok işadamı profili olduğunu ve BMW'nin daha çok sport genç işi otomobil ürettiğini düşünmekteyim. Tabii bizim konumuz bu iki markayı kıyaslamak olmayacak. Bizim işimiz bu sefer sadece BMW ile.

BMW'nin üst seviye modeli olan M serisine yeni bir üye olacak olan M4 GTS için bir konsept ortaya çıktı ve pir çıktı diyebiliriz. Tasarımı oldukça şık ve insanın baktıkça bakası gelen araçta özellikle turuncu detaylar çok dikkat çekici olmuş. Klasik M serisi tasarımını daha belirgin hatlar ve daha vahşi görünüş ile karşımıza çıkartan BMW M4 GTS'te 425 beygir gücü bulunacak. Karbon fiber ile zenginleştirilmiş özel bir plastik ile üretilen kasası da muhteşem duruyor diyebiliriz.OLED panele sahip farları ile de oldukça iyi bir far desteği sağlayabilecek olan M4 GTS için şu anda başka bir detay bulunmuyor. Ancak fotoğraflara bile insanın baktıkça bakası geliyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra daha önce ortaya çıkan 3.0 CSL Hommage konseptini de düzenleyen firma orjinal 3.0CSL ile beraber sahne alıyor. 3.0 CSL Hommage R adıyla ortaya çıkan yeni konsept daha yenilikçi bir tasarıma sahip. Konsept çalışması olduğu için fütüristik detaylara sahip olan CSL, tam bir yarış otomobili olarak gözler önüne çıkıyor. Klasik BMW tasarımının gelecek teknolojileri ile birleşmiş hali olan bu otomobil akıllı kask gibi bid detaya sahip olacak.Bu kaska hızınız ve sanal parkur çizgisi çıkarak size anlık olarak nasıl gitmeniz gerektiğini de aktaracak ve sürüşte ciddi bir avantaj elde etmenizi sağlayacak. Ayrıca aracın ön panelindeki led bölmede de pisti de anlık olarak görebileceksiniz.0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0