BMW, Sürücüsüz Otomobil Yarışında 'Ben de Varım' Dedi!

1
0
0
0
0
BMW, Sürücüsüz Otomobil Yarışında 'Ben de Varım' Dedi!
Sürücüsüz otomobil alanında farklı şirketlerin çalışmaları devam ediyor. Google'ın başı çektiği alanda BMW 'ben de varım' dedi.
Sürücüsüz otomobil konusunda Google’ın sürdürdüğü testler uzun süredir gündemde. Bu alanda Volkswagen ve General Motors gibi markaların da çalışmaları olduğu biliniyor. Sürücüsüz otomobil yarışında bir diğer oyuncunun da BMW olacağı şirketin en yetkili ismi, CEO Harald Krueger tarafından açıklandı.

 BMW'nin Sürücüsüz Otomobili Ne Zaman Geliyor?

Verilen bilgilere göre, BMW’nin otonom otomobil projesi “i NEXT” 2021 yılında ortaya çıkacak. i Next ile birlikte hem sürüş hem de dijital bağlanabilirlik alanında büyük inovasyonlar gerçekleştirilmesi bekleniyor. Sürücüsüz otomobil ile ilgili çok fazla bir açıklama yapmayan BMW CEO’su bu konuda cevaplanması gereken önemli birçok sorunun bulunduğuna da dikkat çekiyor. 

 BMW'nin Bu Alandaki Çalışmaları Neler?

BMW’nin bu alandaki çalışmaları aslında yeni değil. Daha önce, 2011 yılında BMW A9’un Munich - Nurmberg arasında herhangi bir sürücü müdahalesi olmadan sürüş yaptığı da şirket CEO’su tarafından dile getirildi. Şirketin hem elektrikli otomobil hem de sürücüsüz otomobil gibi yenilikçi çalışmaları sürdüreceğinin altı çizildi. Bu alanda çalışmalarını Google kadar kamuoyu önünde götürmeyen BMW’nin gelecekti yeniliklerini merakla bekliyoruz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0