• Anasayfa
  • Otomobil
  • Böbreğimizi Satsak Alamayacağımız Dünyanın En Pahalı 5 Otomobili

Böbreğimizi Satsak Alamayacağımız Dünyanın En Pahalı 5 Otomobili

18
3
3
1
1
Bu araçlar o kadar pahalı ki birkaç kişi birleşip toplu böbrek satışı yapsak bile alamayız. Anca oyunda ve filmde görebileceğimiz ya da başkası binerken görebileceğimiz otomobillere gelin birlikte bakıp ağlaşalım.
Herkesin bir favori otomobili vardır elbet. Genellikle Ferrari, Mercedes ve BMW olarak geçen bu araçlarda bir de ultra süper acayip lüks diye böyle uzun uzun yazabileceğimiz araçlar da var. Hani bir Ferrari ya da Porche alma ihtimalimiz milyonlara bölsek anca bu araçlardan birini alma ihtimalimiz ortaya çıkar o derece. Dünyanın sayılı olarak üretilmiş ve en pahalıları olan bu araçları herhangi birimiz olur da trilyonlar kazanmazsa anca oyunda, filmde ya da böyle bir yurtdışı seyahatinde falan yoldan geçerken, park halinde falan görürüz ancak.

Haydi gelin listemizdeki araçlara bakıp birbirimize sarılarak ağlaşalım;
 

 1) Maybach Exelero [8 Milyon Dolar]
Bu araç bu kadar pahalı olsa da nedense pek kimse bilmiyor. Maybach gibi bir markayı bilen adamın cebi de genellikle kalabalık olur. Ama örnek olarak Lost One diyebiliriz. Hani Jay-Z'nin şarkısı. Hah işte onun klibinde kullanıldı mesela bu. 8 Milyon Dolar'ı size 700 beygirlik twin turbo özelliğine sahip V12 motor ile veriyor. Gaza abanırsanız da tutabilene aşkolsun. 350km hıza çıkabiliyor bu arkadaşımız şu anda dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı arabası olarak geçiyor.

Tip olarak da eski tarz arabaların yeni hali gibi olan Exelero'yu aşağıdaki videodan izleyip iç geçirebilirsiniz.
 
 

 2) Koenigsegg CCXR [4.8 Milyon Dolar]
Maybach'ın neredeyse yarı fiyatında olan Koenigsegg'in bu efsanesi ise bu kadar ederi ilk olarak tabiki 1.004 beygirlik V8 motorundan alıyor. Canavar gibi giden araçta gaza hafifce dokunduğunuzda dahi uçan araba tam basarsanız kısa bir süre içerisinde ibrasini 408km'ye kadar çıkarabiliyor. Ayrıca aracı özel yapan bir diğer şey ise komple karbon fiber kaplama olması. Yani hem hafif hem de oldukça dayanıklı olan bu arkadaşımızın boyasında da elmas tozu var. Yani çizseniz dahi boya bedeli zaten bizi aşar. 
 
 

 Lamborghini Veneno [4.5 Milyon Dolar]
İşteee benim favorim! Lambo Veneno! Bu araç harbiden efsane arkadaşlar. 4.5 Milyon Dolar gibi efsane bir fiyatı olsa da hem Need for Speed filminde hem de GTA 5'te Zentorno olarak görebilirsiniz. Gelecekten fırlamış gibi, biraz da Batmobile hissiyatı uyandıran araca bir de utanmadan "Dünyanın En Kötü Dizaynına Sahip Otomobili" demişler. Bi gidin kumda oynayın derler bunu yapana. Yoldan geçse aval aval bakacağımız araç 740 beygir güce sahip ve 0'dan 100'e 2.9sn'de çıkıyor. Yani siz gaza basıp "Bak şimdi 0'dan 100'e nasıl çıkıyorum" demeden ibre 100'u geçer. Dünyada sadece 9 adet üretilen aracın nasıl olduğunu da aşağıdan görebilirsiniz.
 
 

 Lykan Hypersport [3.4 Milyon Dolar]
Hızlı ve Öfkeli serisini severler bunu kesin biliyor. Hani şu Dubai'de gökdelenlerden uçan araç bu işte. Dünyada sadece 7 adet üretilmiş Hypersport 0'dan 100'e 2.8sn'de çıkıyo ve 740 beygirlik twin turbo motora sahip. Gaza basarsan da 386km'ye kadar çıkarak tarzını gösteriyor. Peki neden Dubai'de gösterildi bu hiç düşündünüz mü? Sebebi açık. Çünkü aracın menşei Birleşik Arap Emirliği. Yani adamlarda zaten para bol, dışardan araç almak yerine kendileri yapmış takılıyorlar. Helal olsun diyelim bizde. Aşağıdan filmdeki sahnesini görebilirsiniz. 
 
 

 Bugatti Veyron Super Sport [2.4 Milyon Dolar]
Aslında zamanında en pahalı otomobil buydu. Ancak bu ünvanı kaptırdı. Fakat hala elinde başka bir ünvan duruyor. O da bu aracın hala "Dünyanın En Hızlı Otomobili" oluşu. Tamı tamına 432km hıza çıkarak Guiness Rekorlar Kitabına giren bu arkadaşımız bu gücünü 1.200 beygirlik turbo şarj özellikli V16 motorundan almasıyla başarıyor. 0'dan 100'e ise 2.5 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor. Yani gaza basıp bir derin nefes almaya kalksanız ibre çoktan 150'yi geçecektir. Reyislik mertebesinde olan bu araç hala bunu korumaya inatla devam ediyor. Haliyle de en pahalı araçlardan biri.
 
18
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
18
3
3
1
1