Motosikletlerin "Tesla"sı Bolt Elektrikli Motosiklet

0
0
0
0
0
San Francisco mekezli bir girişim olan Bolt, M-1 modeli ile Tesla’nın elektrikli araçlarında kullandığı Lityum-iyon bataryaları iki tekerlek üzerine koyuyor.
Şirketin kurucu ortağı Nathan Jauvtis, motosikler dünyasındaki hayatına evinin garajınde kendi motorlarını ve bisikletlerini toplayarak başlamış ve aklında her daim temiz enerjili ve kullanımı kolay bir araç geliştirmek varmış. Bolt’u geliştirmeye de kısa bir süre önce başlayarak ortaya 5000 Dolar fiyatı ile en gelişmiş elektrikli motosikleti çıkarmış.

Fiyatı 5000 Dolar olunca insan ister istemez neden bu kadar pahalı ki? O paraya çok daha iyi bir motor, belki de bir otomobil alınabilir diyor; ancak Bolt, sıradan bir motosikletten fazlasını sunuyor. (Bi’ kere her şeyden önce elektrikli)

Temelde bir elektrikli bisiklet olan Bolt, anahtarsız bir araç ve telefonunuzdaki uygulamasından elde ettiğiniz bir şifre ile çalışıyor. Ayrıca bu uygulama sayesinde motorunuzun/bisikletinizin yerini de görebiliyor ve başına kötü bir şey gelirse gidip bulabiliyorsunuz.
Bu özelliğinin yanı sıra ehliyet gerektirmeyen aracın uygulaması sayesinde hızını belirli bir seviyeden yukarı çıkmayacak şekilde ayarlayabiliyor, bu sayede kullanan çocuklarınızın da güvenliğini sağlamış oluyorsunuz.

Bir USB girişi olan Bolt’a teolefonunuzu da seyahatiniz sırasında takabiliyorsunuz.

Ekonomik ve Spor sürüş seçenekleri bulunan Bolt’un ekonomik seçimde hızı saatte 32 kilometre kadarken spor seçeneğin hızı 65 kilometreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca ekonomk modda iken tek şarj ile 80 kilometre mesafe gidebilen Bolt, spor modda ortalama 35 kilometre hız ile 35 kilometre yol gidebiliyor.
Ayrıca yasal olarak bisiklet sınıfına giren Bolt, bisiklet yolunda kullanılabiliyor ve bisiklet bağlamak amacıyla kullanılan park yerlerine bağlanabiliyor. (bizim burada zaten onları umursayan olmadığından isteyen istediği yerde kullanıp istediği yere bağlıyor)

Prize takılı iken 90 dakikada şarj olan Bolt’un bataryası ayrıca çıkartılabiliyor ve bu sayede evin dışında priz olmayan evler,apartman daireleri için de kullanışlı hale geliyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0