Bu Reklam Arabanızı Ücretsiz Şarj Ediyor

0
0
0
0
0
Bu Reklam Arabanızı Ücretsiz Şarj Ediyor
Bakmayın başlıkta arabanızı dediğime daha Türkiye’de öyle Tesla ya da hibrit elektrikli otomobillerin yaygınlaşması için çok zaman var muhtemelen; ama yerkürenin bazı bölgelerinde elektrikli otomobiller gittikçe yaygınlaşıyor.
BMW, Volkswagen ve elbette elektrik kralı Tesla’nın üretimi olan hibrit ya da salt elektrikli motorlar her geçen gün daha yaygın hale geliyor; ancak şarj istasyonlarının benzin istasyonları kadar yaygınlaşması için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Volta isimli Honolulu merkezli bir girişim ise şarj istasyonu altyapısını yaygınlaştırmak için reklam panelleri şeklinde tasarlanmış şarj noktaları oluşturmaya başladı.

Amerika’da 100’ün üzerinde ücretsiz şarj noktası yerleştiren firma san Francisco, Los Angeles, San Diego, Phoenix ve elbette şirket merkezi olan Honolulu’da toplamda 400 şarj ünitesi yerleştirmek için 7 buçuk milyon Dolar ayırdı.

Volta’nın şarj noktaları genellikle pazar yerleri ya da alışveriş merkezleri gibi yerlere yerleştirilmiş durumda ve elektrikli araç kullanıcılarının araçlarını ücretsiz olarak şarj etmesini sağlıyor. Firmanın reklamverenleri sayesinde mümkün olan şarj istasyonları halka açık noktalarda reklam panosu olarak da görev yapıyor. Bu sayede Volta’nın kazanç sağladığı yer elektrik istasyonu değil, şarj ünitesine yerleştirilmiş reklam panosu oluyor ve elektriği ücretsiz olarak sunabiliyor.

Elektrikli araçlara olan talep elbet bir gün artacak ve benzin istasyonu gibi şarj noktaları da yaygınlaşacak ve o gün geldiğinde Volta, elektrik çağının BP’si olacak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0