Bugatti Chiron Ateş Etmeye Hazır!

1
0
0
0
0
Bugatti'nin yeni canavarı Chiron, asfaltı ağlatmaya hazır.
Bu yılın başında kalan son Veyron'un da satılması ile birlikte Bugatti Veyron devri bitmiş, gözler de yeni bir hamlenin gelmesi beklenen Bugatti cephesine çevrilmişti.

Bekleyiş neredeyse bir yıla yakın sürdü ancak sonunda Veyron'un yerini alacak yeni Bugatti canavarı ortaya çıktı. Yeni süper spor otomobilini Instagram hesabından -epey bir yüzeysel olsa da- tanıtan Bugatti, aracın ismini de resmiyete dökmüş oldu; Chiron.
 

#BreakingNewDimensions

Bugatti Official (@bugatti) tarafından paylaşılan bir video ()


Chiron, şimdiden otomobil tutkunlarının tüm dikkatini üzerine çekmiş durumda. Zira Veyron gibi bir otomobilden sonra Bugatti'nin nasıl bir tasarım ve performansa sahip bir otomobil üreteceği gerçekten önemli. Sektörde Chiron'la alakalı pek çok söylenti söz konusu. Bu söylentilerin başında da Car Magazine'in iddiası geliyor.

Car Magazine'in dediğine göre Chiron, 1500 beygir gücüne sahip olacak ve saatte 463 kilometre hız yapabilecek. Tabi bu ne kadar doğrudur bilinmez ancak herkes Bugatti cephesinden Veyron'u unutturacak birşeyler beklemekte. Durum bu olunca da Chiron'un verdiği heyecan daha da artıyor.8L W16 motora sahip olacak araç, otomobil tutkunu zenginler tarafından da merakla bekleniyor olacak ki, şirket tarafından açıklanana göre şimdiden 100'ün üzerinde Chiron siparişi alınmış durumdaymış. 2016'da satışa sunulacak Chiron'un fiyatı henüz belli değil, açıklandığında da bunu sizlere bildiririz ancak, bence hiç canımızı sıkmaya değmez ( 2.5 milyon dolar civarında bir fiyattan söz edilmekte).

Kaynak: Arstechnica
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0