Bugatti Chiron Dünya Hız Rekorunu Kırmayı Deneyecek!

0
0
0
0
0
Bugatti, Veyron'dan sonra tekrar 'dünyanın en hızlı otomobiline sahip markası' ünvanını almayı yeni canavarı Chiron ile deneyecek.
'Süper spor' otomobil kategorisinden daha çok 'asfalt uçağı' kategorisine uyan ve yıl başında bayrağı Veyron'dan devralan Bugatti Chiron hakkında en fazla merak edilen şeylerden biri şüphesiz aracın ulaşabildiği hızdı.

Hız konusunda Veyron'a nazaran farkı, artıları ve eksileri sürekli merak konusu olan Bugatti Chiron, kafalardaki tüm soru işaretlerini gidermek adına işi resmiyete dökmeye hazırlanıyor.2010 yılında Formula 1 pilotlarından Pierre-Henri Raphanel, Bugatti Veyron Super Sport ile saatte 431 km hıza ulaşmış ve bu alanda dünya rekoru kırmayı başarmıştı (gerçi bu rekor sonrasında saatte 435 km ile Hennessey Venom GT tarafındna geçildi).  Ancak Bugatti Chiron, şimdiden yeni rekorun sahibi dersek aslında çok da yanlış olmaz.

Araçları hakkında konuşan şirket CEO'su Wolfgang Durheimer: ''Chiron'un Veyron Super Sport'tan çok daha hızlı olduğunu zaten biliyoruz ancak farkın ne kadar fazla olduğunu bilemiyoruz. Çeşitli simülasyonlar ile hesaplamalar yapıyoruz ancak aracın içine oturarak gerçekten denemek ile simülasyon arasında fark var'' ifadelerini kullandı.Tabi şu an için ortada resmi bir sonuç olmadığından Chiron'a ''dünyanın en hızlısı'' diyemiyoruz. Fakat aracın saatte 463-465 km hıza kadar çıkabildiği düşünülüyor.  Bugatti, Chiron'u dünyanın en hızlısı ilan etmek için Guinness Dünya Rekoru denemesi gerçekleştirecek. Ancak bu denemenin 2018 yılını bulabileceğini konuşulmakta. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0