• Anasayfa
  • Otomobil
  • Cadillac 2016 Yılında Bazı Modellerine Android Auto Sistemini Getirecek

Cadillac 2016 Yılında Bazı Modellerine Android Auto Sistemini Getirecek

1
0
0
0
0
Teknoloji lugatımıza ''akıllı'' sıfatını soktuğundan beri pek çok ürünle karşılaştık. Ancak en büyük 'akıllı' devriminin olduğu sektörlerden biri de otomotiv. Android Auto altyapısına sahip firmalara Cadillac da eklendi.
Android Auto destek ve adaptasyonu çoğu otomobil üreticileri tarafından ürettikleri araçları ile gelmeye başladı.

Hatta bahsettiğimiz otomobil üreticileri şimdiden Google'ın araç sistemlerinin kendi otomobillerine uyarlayıp Android Auto profillerini geliştirmeye başladı bile. Profillerine bu tarz otomobiller getiren son şirketlerden biri de CadillacAmerikan otomobil sektörünün önde gelen şirketlerinden Cadillac, 2016 yılında piyasaya süreceği yeni model araçlarının çoğunda Android Auto sistemi olacağını duyurdu.

Şirketin 'Cadillac User Experience (Cadillac Kullanıcı Deneyimi)' yani kısaca CUE diye adlandırdığı bir sistemi zaten hali hazırda araçlarında mevcut. Gerçi sistem dediysek bahsettiğimiz şey Cadillac'ın bazı modellerinde bulunan 8-inçlik aracın bazı sistemlerini kontrol edebildiğiniz ekrana sahip panel. İşte araçlarında bu tarz bir altyapıya sahip olan Cadillac, yeni model araçlarından bazılarının bu panellerine Android Auto desteği getirecek.General Motors grubunun bir parçası olan Cadillac'a böyle bir sistem gelince, otomobil tutkunları gözlerini direkt General Motors'a çevirmişti. Malum Saab, Opel gibi firmaları da bünyesinde barındıdan GM'den bu firmalar için de benzer bir Android Auto hamlesi gelip gelmeyeceği merak edilmeye başlandı. Henüz GM'den bu konu hakkında bir bilgilendirme gelmiş değil. Ancak Android Auto'nun sektörde yayılma hızı ve kullanıcı yelpazesinin genişlemesi, yakın zamanlarda diğer firmalardan da benzer hamleler görmemize vesile olabilir.Kullanıcı Deneyimi panelini Android Auto ile güncellemeye hazırlanan Cadillac, hızlı başlatma, ses tanıma, daha iyi ve erişilebilir navigasyon gibi pek çok yenilği sunacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0