• Anasayfa
  • Otomobil
  • Cadillac'ın Yeni Aracı XT5, Tasarımı ve Performansıyla Dikkat Çekiyor!

Cadillac'ın Yeni Aracı XT5, Tasarımı ve Performansıyla Dikkat Çekiyor!

1
1
0
0
0
Otomotiv sektörünün lider markalarından birisi olan Cadillac, yeni aracı olan XT5 ile tasarım ve performans konusunda SUV araçlar kategorisinde liderliğin güçlü bir adayı.
Cadillac, otomotiv sektöründe son dönemlerde ürettiği SUV (Sport utility vehicle/Spor amaçlı taşıt) model araçlarla oldukça dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü marka, araç üretme konusundaki kalitesini, yenilikçi ve son derece şık tasarım anlayışıyla da birleştirince, ortaya mükemmel araç modelleri çıkıyor. En iyi ve en çok bilinen SUV araç modellerinden birisi olan Escalade'den sonra lüks SUV üretmek için tasarımında değişikliğe giden Cadillac, XT5'i üretti.XT5 tasarım ve performans konusunda en iyisini sunması amacıyla üretildi. Cadillac'ın alıştığımız köşeli ve sert görünümlü hatlarına sahip olan XT5, oldukça büyük bir ızgara tasarımına, aracın farlarından başlayıp tampona kadar inen LED aydınlatmalara, dik konumlandırılmış LED stop lambalarına ve çift egzoz sistemine sahip. Bu özellikleriyle son derece lüks görünmesinin yanı sıra "Cadillac" tarzından ödün vermemiş olan XT5, heybetli görünümüne rağmen aynı türdeki diğer araçlardan 50-150 kilo daha hafif.Dış tasarımında olduğu kadar iç tasarımında da özenli çalışmayı görebileceğimiz XT5, kullanıcılarına ahşap, karbon fiber ve alüminyum kaplama seçeneklerini sunuyor. Birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz, fonksiyonel direksiyonun arka kısmında dijital gösterge paneli bulunuyor. Bu panel sadece aracın temel bilgilerini göstermekle kalmıyor, aynı zamanda dokunmatik yüzeyini kullanarak bilgi ve eğlence ekranına da ulaşmanızı mümkün kılıyor.

Avrupa'ya 2 litre hacimli bir motorla gelmesi beklenen Cadillac XT5, 3.6 litre hacimli V6 motoruyla Amerika'da satışa sunulacak. Araç 310 beygir gücüne sahip, 365 Nm tork üretebilen bir motora sahip olacak.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0