• Anasayfa
  • Otomobil
  • Çin'de 10.000TL'ye Süper Görünümlü Bir Spor Otomobil Üretildi!

Çin'de 10.000TL'ye Süper Görünümlü Bir Spor Otomobil Üretildi!

7
1
1
0
0
Çin'in güney kesiminde yaşayan Chen Yinx adlı bir genç tarafından 10.000TL maliyetle süper bir görünüşe sahip bir spor otomobil üretildi.
Özellikle ülkemizde artan vergiler gibi detaylarla hem teknolojik araçlar hem de otomobiller oldukça pahalı bir ücrete satılmakta. Peki ya size sadece 10.000TL'ye spor otomobil alabileceğinizi söylesek? Hem de sıfır ve oldukça güzel bir tasarıma sahip olduğu bilgisini de verelim.

Sanırım şu anda dalga geçtiğimi düşünüyorsunuz, ya da oyuncak arabadan falan bahsedeceğimi. Kesinlikle değil. Çünkü Çin'de yaşayan Chen Yinx isimli bir genç sadece 10.000TL maliyetle bir spor otomobil üretti. Tasarımı ve diğer özelliklerini bizzat yapan genç hatta bu arabayı 2015 Hainan Uluslararası Otomobil Fuarı'nda bile tanıtacak. Ancak spor otomobil olmasına rağmen maalesef bir süper araba değil.Görselde de görebildiğiniz gibi Masserati, Ferrari, Lamborghini gibi birçok arabaya kafa tutabilecek bir tasarıma sahip olan araç sadece 27 yaşında olan bir genç tarafından üretildi. Farkı ise biraz önce bahsettiğim markalardan farklı olarak elektrikli bir otomobil olması. Haliyle o araçlarda kafa tutabilecek hızlara ulaşamıyor. Hatta şu anda sadece 60km maksimum hıza sahip olan bu otomobil bu sebeple trafiğe çıkış belgesi alamamış.Ancak motorunu gelişitirp gerekli belgeleri almayı amaçlayan genç bu süper görünümülü arabayı sadece 6 ay gibi bir sürede yapmış. Parçaları toplayarak birleştiren ancak tasarımı kendine has olan otomobil fuarın gözde araçlarından biri olacağı kesin. Ülkemizde de yerli otomobil muhabbetleri başlamışken tek başına ve 6 ayda böylesine bir aracın yapılması da bir ilginç oldu. Ancak tabii bizim yapılan aracımız ile gerek hız gerekse teknoloji bakımından büyük farklar olacak.

Bakalım fuarda bu gencin yaptığı otomobil nasıl bir ilgi görecek ve gerekli iyileştirmeler yapılarak araç yollara çıkabilecek mi göreceğiz.

7
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
1
0
0