• Anasayfa
  • Otomobil
  • Çöl Yarışları İçin Özel Olarak Üretilmiş Canavar: Zarooq Sand Racer!

Çöl Yarışları İçin Özel Olarak Üretilmiş Canavar: Zarooq Sand Racer!

1
0
0
0
0
Zarooq Motors tarafından üretilen Sand Racer, tek kelimeyle mükemmel ve son derece sert görüntüsünün yanı sıra kumda yarışmak için üretildi.
Temel olarak yarış araçları üreten ve bu yarışların düzenlenmesine katkıda bulunan otomotiv devlerinden birisi olan Zarooq Motors, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan sayılı otomotiv şirketinden birisi. Zenginliğiyle ve ileri düzey eğlence anlayışıyla ünlü olan Arap Emirlikleri'nde kurulmuş olan Zarooq Motors, bu ülkede bulunan diğer tüm otomotiv üreticileri gibi zenginlerin yarışlarda kullanacağı güçlü ve şık araçlar üretiyor. Kendisiyle son derece yakın olan (ortak diyebiliriz) W Motors'un ürettiği Fenyr modelinin bir başka çeşidini üretmeyi hedefleyen Zarooq, Sand Race ile bunu başarmış gibi görünüyor.

Fenyr'ın sahip olduğu gibi keskin çizgilere ve kaba görünüme sahip olan Sand Racer, adından da anlaşılabileceği gibi Fenyr'ın aksine asfaltı değil, çöl kumunu "ağlatmak" adına üretildi. %60 önden, %40 arkadan çekişli olan Sand Racer tamamen çelik kaplama olmasına rağmen sadece 1050 kilo (çölde batmaması adına hafif olması şart). 3.5 litre hacimli, 371 Nm tork üretebilen V6 motora sahip olan Sand Racer, güçlü motoru sayesinde engebeli çöl arazisinde durmadan ilerleyebiliyor.2016'da satışa sunulacak olan aracın 80.000$'dan satılması bekleniyor. Çöl yarışlarında kullanılması amacıyla üretilmiş olan Sand Racer'ın aynı fiyatlarda günlük kullanım amacıyla üretilmiş olan modelleri de mevcut.

Kaynak: Gizmag 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0