• Anasayfa
  • Otomobil
  • Doğuş Otomotiv'den Volkswagen Emisyon Skandalına Dair Açıklama Geldi

Doğuş Otomotiv'den Volkswagen Emisyon Skandalına Dair Açıklama Geldi

1
0
0
0
0
Son dönemde Volkswagen'in başına patlayan emisyon skandalını herkes duydu. Tam bu karışık ortamda da Türkiye'deki tek yetkili VW satıcısı olan Doğuş Otomotov tarafından konuya ilişkin açıklama geldi.
Bildiğiniz gibi günlerdir otomotiv sektörünü yoğun bir şekilde meşgul eden Volkswagen araçlarındaki emisyon skandalını hepimiz duyduk. Milyonlarca VW kullanıcısının da tepki göstermesine yol açmış ve birçok kesimin de özellikle takip ettiği bir konu haline geldi.

Başta Volkswagen ve VW Group'a bağlı olan Audi vb araçlarda çıkan bu soruna dair Volkswagen marka araçların Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olan Doğuş Otomotiv konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Ancak açıklama Volkswagen skandalı ile alakalı olmasından daha çok skandalda bulunan araçların Türkiye'deki durumuna ilişkin olması dikkat çekiyor.Açıklamaya göre Türkiye'de de satışı yapılmış ve skandalda adı geçen EA 189 EU5 motor tipine sahip Volkswagen araçları ülkemizde uygulanan resmi mevzuatlarıa, sürüş ve yol dinamiği, güvenliği gibi tüm noktalarda tamamen uygun olduğu söylendi. Yani skandala ilişkin "öyle bir durum yok" gibi bir açıklama yerine skandala değinmeden ülkemiz için uygun araçlar olduğu belirtiliyor.Ayrıca piyasadan çekme vb durumlar konuşulduğu için bu konuya da değinen Doğuş Otomotiv, şu anda Volkswagen Group tarafından çalışmaların devam edildiği ve alınacak kararların yine Doğuş Otomotiv tarafından açıklanarak uygulanacağı bilgisi veriliyor. Yani eğer araçları geri çağırma vb bir karar Volkswagen tarafından çıkarılırsa Doğuş Otomotiv de bu kararı uygulayarak ülkemizdeki EA 189 EU5 motor tipli araçları geri çağırabilir. Oldukça ilginç ve üstü kapalı olan bu açıklama ile ilgili ekstra bilgiler geldikçe buradan görebileceksiniz.

Bakalım bu skandal ne gibi sonuçlara yol açacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0