• Anasayfa
  • Otomobil
  • Dolandırıcılıkta Son Nokta: Arabanın Kilometresini Mobil Uygulamayla Düşürdüler!

Dolandırıcılıkta Son Nokta: Arabanın Kilometresini Mobil Uygulamayla Düşürdüler!

3
0
0
0
0
Dolandırıcılıkta Son Nokta: Arabanın Kilometresini Mobil Uygulamayla Düşürdüler!
Mobil uygulamayla kilometresi düşürülen arabayla ilgili paylaşılan video, bugünün en çok konuşulan videosu oldu.
İşin içerisinde teknoloji varsa dolandırıcılık bir şekilde o sektöre bulaşıyor. Paylaşılan bir video, arabaların kilometrelerinin ne kadar kolay düşürülebildiğini gösteriyor.

Videoda kilometresi 113485 kilometre olan araç, geliştirilen mobil uygulama üzerinden yapılan işlemle 1134 kilometreye düşürülüyor, sonrasında ise tekrar aynı kilometresine getiriliyor.

Şimdi bu videodan sonra aklınıza ‘dur bulayım şu uygulamayı’ falan diye geçirmeyin, zira ikinci el araç satışında kilometre düşürmek, Yargıtay 23. Ceza Dairesi tarafından 2015 yılından itibaren suç sayılmaya başlandı. Artık Türk Ceza Kanunu’nun 157. maddesinde ‘dolandırıcılık’ suçu olarak işlem gören bu olay, daha önce dolandırıcılık yerine ‘uyuşmazlık’ olarak kabul görüyordu ve dava, ucuz bir tazminat bedelinin ödenmesiyle kapanıyordu. Şimdi ise bu suçu işleyenler, ‘yüz kızartıcı’ suçlar arasında sayılan ‘dolandırıcılık’ üzerinden cezalandırılacaklar. (videoyu sadece bilginiz olsun diye paylaşıyorum, niyetinizi bozasınız diye değil)

 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0