• Anasayfa
  • Otomobil
  • Dubai'e Özel Bir Altın Kaplama Otomobil Daha: Wimmer KTM XBOW!

Dubai'e Özel Bir Altın Kaplama Otomobil Daha: Wimmer KTM XBOW!

0
0
0
0
0
Avusturyalı bir motosiklet üreticisi KTM'nin dört tekerlekli yarış otomobili KTM X Bow, modifiye şirketi Wimmer tarafından Dubai'ye özel olarak yeniden tasarlandı.
Dubai! Çöllerin arasındaki bir vaha adeta. Paranın ve gökdelenlerin şehri. Bu egzotik şehirde yaşıyorsanız sizin için tek sorun vardır. Hangi otomobile bineceğinizi seçmek. Bu nedenle tüm egzotik otomobiller burada.

KTM X Bow resmen Dubai gibi sıcak ülkeler için doğmuş. Zira bu aracı Avusturyalı bir motosiklet üreticisi olan KTM tasarladı ve üretti. Bu nedenle bir ön camı ve tavanı olmayan bir otomobil. Fakat KTM X Bow GT modelinde bir ön cam olduğunu hatırlatalım.Amerika'da 80.000 Dolar gibi bir satış fiyatı olduğunu düşünürsek, (50.000 Dolar gibi bir fiyata Mustang alabilirsiniz) bu araba biraz astronomik bir fiyat etiketine sahip. Fakat burası Dubai. (Denizde kum Dubai'de para.) Bunu bilen Wimmer modifiye firması KTM'nin X Bow'unu bir güzel elden geçirmiş. Sadece elden geçirmekle kalmamış ona altın kaplama gibi küçük dokunuşlarda da bulunmuş. Orijinal hali ile araç 285 beygir gücünde ve yalnızca 850 kilogram ağırlığında. Yani bu araba yerinden fırladığında onu durdurmak neredeyse imkansız. Fakat Wimmer işi biraz daha abartmış. Bu aracın motorunu Audi'nin dört silindirli, 479 beygir güç üreten 520 Nm torka sahip bir motor ile değiştirmiş. Bu sayede aracın 0-100 kilometre hızlanması 2.9 iken 0-200 km hızlanması ile yalnızca 9.9 saniye olarak ölçülmüş. Bu da Ferrari 458 Italia'dan bir saniye daha hızlı demek oluyor.

Altın kaplama gövdesinin altında karbonfiber monoblok bir tasarım harikası duruyor. Wimmer araçta Formula 1 tarzı pushrod süspansiyon ve Brembo frenler kullanmış. Bir başka deyişle siz bu kadar hızlı giderken ve bu kadar fazla G kuvvetine maruz kalırken size en iyi konforu ve en hızlı fren mesafesini amaçlamış.Wimmer şirketi bu aracı sıradan halk içinde üretecek. Fakat sadece yeterli parası olanlar şirketle görüşme imkanı bulacak. Amerika'da 80.000 Dolarlık başlangıç fiyatı olduğunu düşünürsek 24 karat altın ve bir çok modifiye ve TL'ye çevrilmiş hali ile bu aracı E=m.cgibi bir fiyata satın alabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0