• Anasayfa
  • Otomobil
  • McLaren'in Yollarda Kullanımına İzin Verilen En Güçlü Aracı: P1 LM

McLaren'in Yollarda Kullanımına İzin Verilen En Güçlü Aracı: P1 LM

2
0
0
0
0
McLaren efsanesi yarış pistlerinin dışında da devam ediyor. P1 modelinin beklenen trafikte kullanıma uygun GTR versiyonu farklı bir isimle otomobil meraklılarının beğenisine sunuldu.
Pistlerden yollara fırlayan yarış otomobillerinin en güçlülerinden biri tanıtıldı. McLaren P1 GTR’ın trafikte yasal olarak kullanılabilen sürümü ortaya çıktı. Yeni süper otomobile P1 GTR yerine 1995 Le Mans yarışlarına gönderme yapan McLaren P1 LM adı verildi.

 Yeni Aracın Özellikleri Neler?

Lanzante’nin son bombası P1 LM diğer P1 modelleri arasından en süratli ve türüne en az rastlanan model olarak nitelendiriliyor.  3.8-litre twin-turbo V8 motor ve elektrik motorlarının kombinasyonu ile çalışan 1000 beygir gücüne ulaşıyor. Tahmin edilen en yüksek hız ise saatte 362 km. Otomobilin görünümü büyük ölçüde P1 GTR ile aynı ancak aracın 60 kg daha hafif olduğunu belirtelim. Ayrıca, çift çıkışa sahip titanyum egzoz sisteminin yanında ek LED geri vites lambaları da sunuyor.

 Kaç Adet Üretildi?

Yeni McLaren P1’den prototip olan koyu gri renk dışında 4 adet turuncu renk üretildi. Otomobillerin tamamının 2017 yılı Ocak ayında sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Otomobillerin fiyatıyla ilgili bir bilgi ise açıklanmış değil.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0