• Anasayfa
  • Otomobil
  • Dünyanın En Hızlı Aracı ‘Tazı’ Test Sürüşünü Gerçekleştirecek

Dünyanın En Hızlı Aracı ‘Tazı’ Test Sürüşünü Gerçekleştirecek

0
0
0
0
0
İngiltere’nin Bristol kentinde yapımına devam edilen ve son parçaları eklenen Bloodhound (Türkçe adıyla Tazı), Ağustos ayında bir havaalanı pistinde ilk olarak düşük hızla bir deneme sürüşü yapmayı planlıyor. Eğer işler istenildiği gibi giderse dünya hız rekorunu kırılması için araç Güney Afrika’ya gönderilecek.
İngiltere’nin Bristol kentinde yapımına devam edilen ve son parçaları eklenen Bloodhound (Türkçe adıyla Tazı), Ağustos ayında bir havaalanı pistinde ilk olarak düşük hızla bir deneme sürüşü yapmayı planlıyor. Eğer işler istenildiği gibi giderse dünya hız rekorunu kırılması için araç Güney Afrika’ya gönderilecek.

Bloodhound'u daha önce saatte 1228 km ile daha önceki dünya rekorunu elinde bulunduran Filo Komutanı Andy Green kullanacak. Bloodhound’da Eurofighter jet uçağının motoru ve ayrıca aracın daha da hız kazanmasını sağlayacak bir roket bulunuyor. Aracın parçalarının birbirlerine monte edilebilmesi için en ileri teknolojiden faydalanılıyor.Aracın oluşturulabilmesi için üretilen parça sayısı 700 ve Bristol’de bulunan merkeze her gün bu parçalar gönderiliyor. Proje, özel olmasına rağmen İngiltere hükümeti tarafından destekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0