Dünyanın En Pahalı 10 Zırhlı Aracı

13
3
2
2
0
Gelişen silah teknolojisi yüzünden ve güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğu ve fiyat olarak oldukça pahalı olan 10 aracı listeledik.
Silah teknolojileri günümüzde oldukça gelişmiştir ve gelişmeye devam ediyordur. Bu nedenle güvenlik uzmanları insanların kendilerini daha da güvende hissedecekleri zırhlı araçları tasarlıyor. Tabii ki de oldukça güvenli ve zırhı yüksek olan araçların bir o kadar da pahalı fiyat etiketleri var. Maliyetleri oldukça pahalı olan bu araçlar, ciddi güvenlik önlemleriyle donatılmış.

Araçların hepsi güvenli olduğu kadar bir o kadar da lüks dizayn edilmiş. Dış görünüşü etkileyici olduğu kadar içide bir o kadar gelişmiş olan araçların en ucuzu 300.000 dolar fiyat etiketine sahip. Dünyanın en pahalı zırhlı araçlarına bir göz atalım.

 Lexus LS 460 L


Lexus LS 460 L, oldukça lüks ve sorunsuz zırhlı özelliklerle donatılmıştır. Çeşitli zırhlı araçların üreticisi lnkas tarafından tasarlanan ve yapılan Lexus LS 460 L, oldukça ağırdır. Lexus LS 460 L 300.000 dolar fiyat etiketine sahip.

 

 BMW 750Li Sedan


BMW 750Li Sedan 400 beygir güç üreten motora sahip. Ayrıca Sedan’ı daha güvenli yapabilmek için tasarlanırken oldukça fazla balistik çelik kullanılmıştır. Birçok zırhlı sedan üreticisi maliyeti en aza indirmek için sadece arka koltuk ya da ana yolcu bölmesini güvenli hale getirirken, BMV 750Li aracın tüm bölmesini korur. Yakıt deposu, ön çamurlu hatta egzoz borusu dahi zırhlı hale getirilen BMW 750Li 340.000 dolar fiyat etiketine sahip.

 

 Cadillac Escalade ESV


Cadillac Escalade ESV tasarımı Becker Otomotiv tarafından yapılmıştır ve hiçbir masraftan kaçınılmamıştır. Büyük LCD ekranlar, ofis ekipmanları, ahşap ve deri döşemesine kadar lüks kavramını üst düzeyde yaşatıcak kıvamda tasarlanmıştır. Kurşun geçirmez çelik ve 40mm cam ile güvenlik önlemlerinide oldukça alan bu zırhlı araç, ekstra güçlü şase kullanılması için sıfırdan tasarlanmıştır. Becke Otomotiv tarafından tasarlanan bu zırhlı aracın fiyatı ise 350.000 dolar.

 

 Mercedes Benz S-Guard


Mercedes Benz S-Guard piyasanın en popüler araçlarından biridir. Araç zırh bakımından oldukça güvenli tasarlanmış ve Mercedes şıklığından ödün vermemiş. Alınan güvenlik önlemlerine bakıcak olursak, Mercedes Benz S-Guard M60 makineli tüfek saldırısında bile güvende olabileceğiniz yapıda tasarlanmıştır. Araç herhangi bir gaz saldırısında dışarıyla bağlantısını keserek kendi içine taze hava sağlayacak oksijen sistemini devreye sokuyor. Bu mükemmel aracın fiyatı ise 400.000 dolar.

 

 Knight XV


Knight XV oldukça güvenli ve dış görünüşüne bakılacak olursa tam bir bilim kurgu fiminden fırlamış bir tasarım ile geliyor. Dünyanın en önde gelen zırhlı araç üreticisi Conquest tarafından tasarlanmıştır ve Conquest’e göre bu aracın çok iyi bir tür olduğu ve Conquest’in amiral gemisi olduğu söyleniyor. Sadece 100 tane üretilen Knight XV’nin V10 motoru ve askeri sınıf yüksek korumalı zırhı bulunmaktadır. Bu aracın fiyatı ise 629.000 dolar.

 

 Huron APC


Huron APC oldukça ağır ve güvenlidir. Bu araç makineli tüfek ve el bombasına karşı oldukça dayanıklı bir yapıda tasarlandı. Askeri savunmadan ziyade özel kullanım için yapılan bu araç, M80 mühimmatı dahil tüm patlayıcı silahları taşıyabilir. Bu oldukça güvenli olan aracın fiyatı ise 630.000 dolar.

 

 Audi A8 Security


Audi A8 Security tam zırhlı koruması ile oldukça şık bir görünüme sahiptir. Audi A8 Security tamamen kurşun geçirmez yapıda olduğuna dair Alman Balistik Test Merkezi onay vermiştir. Audi A8 Security’nin üretim süreci uzmanlaşmış işçiler tarafından güvenli bir alanda elle yapılır. Ateşle ilgili neredeyse herşeye dayanıklı olan aracın yapımında işçiler bileşenlerini tamamlamak için 400 saatten fazla çalışıyor. Duman dedektörü, dijital radyo ağları gibi özelliklere sahip olan Audi A8 Security’nin fiyatı 700.000 dolar.

 

 Mercedes Benz G63 AMG


Tekrar bir Mercedes harikası olan Mercedes Benz G63 AMG mevcut en iyi zırhlı limuzinlerden biridir. Dünyanın önde gelen zırhlı araç üreticisi lnkas tarafından üretilen Mercedes Benz G63 AMG, görünüş ve lüks dizaynıyla oldukça dikkat çekiyor. Kurşun geçirmez cam, güvenlik kameraları, yakıt tankı koruması gibi son derece güçlü güvenlik önlemleriyle donatılan bu mükemmel aracın fiyatı ise 1.000.000 dolar.

 

 Cadillac One “The Beast”


Cadillac One “The Beast” Amerika Birleşik Devletleri Başkanını taşımak için hazırlanan bir zırhlı araçtır. Araç, yangın söndürme sistemi, ayrılmış oksijen kaynağı, bagajda ekstra silahlar ve yakıt tankı koruma gibi birçok özelliğe sahip. Aracın bu aşırı güçlü zırhı aliminyum, titanyum ve seramikten yapılmıştır. Tuzaklara karşı yardım çağırmak için kendi şifreli haberleşme sitemi olan Cadillac One “The Beast” dışardan müdahale ile kapılarının açılması imkansızdır. Bu yüksek donanımlı aracın maliyeti ise 1.500.000 dolar.

 

 Kombat T98


Kombat T98 Rus zırhlı araç üreticisi Dartz, Beast ile üretilmiştir. Kombat T98’in içi tamamen %100 balina penis derisi ile kaplanmıştır. Kurşun geçirmez özelliğe sahip ve patlamalara dayanıklı zırhı olan Kombat T98’in 8.1 litrelik V8 motoru vardır. Araçta elmas kaplı beyaz altın göstergeler ve altın kaplama pencereler vardır. Rus siyasiler ve Avrupa’daki siyasiler tarafından tercih edilen Kombat T98’in fiyatı 1.500.000 dolar.

 
13
3
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
2
2
0