• Anasayfa
  • Otomobil
  • Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Belediye Otobüsü Göründü!

Dünyanın Çift Katlı İlk Elektrikli Belediye Otobüsü Hangi Şehirde Ortaya Çıktı?

0
0
0
0
0
Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken, sıra toplu taşıma araçlarlarına geldi. İkonik otobüsleri ile ünlü bir başkent, dünyanın ilk çift katlı elektrikli şehir otobüslerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken bir haber de toplu taşıma araçlarından geldi. Şehir içi ulaşımda büyük rol oynayan otobüslerin çift katlı olanları da yakın gelecekte elektrikli olmaya hazırlanıyor. Bu konuda dünyada bir ilk ise, ikonik otobüsleri ile ünlü Londra’da gerçekleşecek. İngiltere’nin başkentinde çift katlı elektrikli şehir otobüsleri yakında kullanıma girecek.

 Tek Şarj İle Ne Kadar Yol Gidiyor?

Şehrin dünyaca ünlü kırmızı otobüsleri ile aynı görünüme sahip olan elektrikli otobüsler, önümüzdeki aydan itibaren seferde. Tek şarj ile 290 kilometre yol yapabilen araçlar, günlük rotasyonunu tekrar şarj olmaya ihtiyaç duymadan tamamlayacak. Gün sonunda garaja çekilecek otobüsler sabah kullanım için tekrar şarj edilecek.

 Elektrikli Otobüslerin Maliyeti Ne Kadar?

Başlangıç için 5 adet kullanıma alınacak otobüslerin Londra’nın Willesden and Russell Square bölgeleri arasında kullanılacağı belirtiliyor. Çift katlı elektrikli otobüslerin sayısının hızla artması beklenmiyor çünkü her birinin maliyeti 500 bin dolar civarında. Bakalım yeni araçları diğer dünya şehirlerinde de görebilecek miyiz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0