• Anasayfa
  • Otomobil
  • Ekşi Sözlük, Selçuk Üniversitesi’nin Tasarladığı Yerli Otomobili Fena Ti’ye Aldı

Ekşi Sözlük, Selçuk Üniversitesi’nin Tasarladığı Yerli Otomobili Fena Ti’ye Aldı

0
0
0
0
0
Selçuk Üniversitesi’nin geliştirdiği ve İngiltere’de yarışmaya katılacağı Bluebird isimli yerli otomobil, Ekşi Sözlük’ün diline düştü.
Yerli yapımları genelde pek beğenmeyiz, eleştirecek mutlaka bir şey buluruz. ‘Rengi niye böyle?’, ‘O tasarım olmuş mu?’ gibi muhakkak bir sorun bulmayı başardığımız bu yapımlar arasına Selçuk Üniversitesi’nin geliştirdiği tek kişilik otomobil Bluebird de katıldı. 

4 aşamalı seçmelerden 2’sini geçerek Londra’da yapılacak olan Shell Eco-Marathon ismindeki yarışmaya (30 Haziran-3 Temmuz 2016 tarihleri arasında Londra’daki Kraliçe Elizabeth Olimpiyat Parkı’nda gerçekleştirilecek) katılma hakkı elde eden Bluebird ile Selçuk Üniversitesi, yarışmalara ilk kez katılma hakkı elde etmişti. 

Tek kişilik şehir içi otomobil olarak tasarlanan, daha çok enerji verimliğinin ve inovasyonun ön plana çıkarıldığı Bluebird’ün tasarım anlamında pek başarılı olduğu söylenemez. (eğriye doğru şimdi) Fakat ilk bakışta da belli oluyor ki aracın görünüşünden çok işlevselliğine önem verilmiş. Yine de bu durum eleştirilmesinin önüne geçememiş. (Bluebird'le ilgili detaylı bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz)0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0