Elektrikli Araba Dünya Hız Rekorunu Kırdı!

1
0
0
0
0
Bir elektrikli araba 1.5 saniyede saatte 0km hızdan 100km hıza çıkarak dünyanın en hızlı arabası unvanını almayı başardı.
Teknoloji geliştikçe elektrikli arabalar artık hayatımızın tam anlamıyla bir parçası oluyor. Hem çevre dostu olan hem de uzun vadede daha ekonomik yakıt tüketen elektrikli arabalar şimdiden birçok kişinin tercihi olmaya başladı. Ancak bu haberimiz sıradan bir elektrikli otomobille alakalı değil, artık dünyanın en hızlı hız kazanan arabası bir elektrikli araba oldu.

30 öğrenciden oluşan bir takımın yaptığı elektrikli araba "en hızlı hızlanan araç" olmayı başardı. Dünyanın en hızlı hızını arttıran arabası Zürih Akademik Motorsporları Kulübü (Academic Motorsports Club Zurich)'in yayınladığı bir videoyla ortaya çıktı. İsviçre'de yapılan testte bu elektrikli otomobil 1.5 saniye içinde saatte 100km hıza yükselerek dünyanın en hızlı hızlanan arabası unvanını kazandı.Daha önceden en hızlı hız kazanan elektrikli araba geçtiğimiz yıl üretilen Mustang'in Zombie 222 modeline aitti. Bu rekorla birlikte bu elektrikli araba Mustang'in elinde bulundurduğu rekoru almış oldu. Ayrıca bu rekorun pazarlamada önemli bir rol oyanayacağını düşünürsek Ford Mustang pazarlamada kullanabileceği önemli bir başarıyı da kaybetmiş oldu.

Hız rekoru kırmayı başaran elektrikli arabanın bu rekoru kırmasındaki en önemli etkenlerden biri aracın karbon fiber malzemeden üretilmesi olarak gösteriliyor. Zürih Akademik Motorsporları Kulübü'nün yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0