• Anasayfa
  • Otomobil
  • Elektrikli Otomobil Üreticisi Tesla, Resmi Olarak Artık Türkiye'de!

Elektrikli Otomobil Üreticisi Tesla, Resmi Olarak Artık Türkiye'de!

1
0
0
0
0
Daha önce ülkemizde şirket kuracağına dair söylentilerin olduğu Tesla, bu söylentileri gerçeğe dönüştürerek Türkiye’deki ilk şirketini kurdu.
Tesla, şirketin Türkiye ayağını kontrol edecek Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi‘ni kurdu. Daha önce İstanbul’daki ofis için yönetici arayışında olan ve bu anlamda şirket kurulumu için ilk adımı atan Tesla, ülkemizdeki elektrikli araç pazarının yaşadığı boşluğu ciddi anlamda dolduracak. (bizim de ufak tefek girişimlerimiz var ama bir Tesla kadar profesyonel olup da şirket kurmaya kadar gider miyiz bilmiyorum)

Ülkemizdeki kazanç oranına göre benzin fiyatlarına bakıldığında Avrupa’ya oranla çok daha gerilerde olduğumuz zaten aşikar. Tesla, bu anlamda bakarsak eğer kısa bir süre içerisinde ciddi bir satış adedi yakalayacaktır. (tabi araçların fiyatlarının hangi seviyelerde olacağı da önemli)Dün akşam paylaştığımız bir haberde, Tesla’nın otopilot özelliğinin İstanbul’daki deneme sürüşünden bahsetmiştik. Artık ülkemizde yavaş yavaş bu araçların sayısında artış yaşanacaktır.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0