• Anasayfa
  • Otomobil
  • ''En Akıllı Otomobil'' Ödülünün Sahibi Renault Megane Oldu

''En Akıllı Otomobil'' Ödülünün Sahibi Renault Megane Oldu

0
0
0
0
0
Otomobil sektörünün en prestijli ödüllerinden biri Renault'nun oldu.
Otomotiv sektörü son dönemlerde Volkswagen ile başlayan ve gidişatın gösterdiği üzere pek çok firmanın da canının yanacağı emisyon skandalı ile çalkalanmakta.

Ancak buna rağmen, yaptığı şeylerle emeğinin karşılığını alan markalar ve modeller görmemiz de mümkün. Bunun son örneği Renault'dan geldi. Yeni model Megane aracı ile Renault, bir nevi ''En Akıllı Otomobil'' ödülü olarak lanse edilen Best Connected Car ödülüne layık görüldü.8.7-inç boyutunda, bir nevi tablet olarak lanse edebileceğimiz araç içi R-LINK 2 multimedya sistemi, sürücüye araç kullanım esnasında büyük kolaylıklar sağlamakta. Sistemin en  göze çarpan özelliği ise şüphesiz sahip olduğu Multi-Sense teknolojisi.

Multi-Sense özelliği sayesinde sürücüler, beş farklı sürüş moduna sahip oluyor ve bu modlar arası geçişler olabildiğince rahat, dikkat dağıtmayacak şekilde gerçekleşiyor. Yine aynı özellik sayesinde araçların kabin ambiyansları da değişkenlik gösterebiliyor. Zevklere ve tercihlere göre beş adet de araç kabin ambiyans seçeneği bulunmakta.

Adaptif Cruise Control ve Easy Park Assist gibi aracın otomatik şekilde kendini park etmesini sağlayan sistem de, ödülü getiren özellikler içindeKaynak: RenaultActuel
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0