• Anasayfa
  • Otomobil
  • F1 Aracının Frenleme Anı ve Cayır Cayır Yanan Fren Diskleri

F1 Aracının Frenleme Anı ve Cayır Cayır Yanan Fren Diskleri

1
0
0
0
0
F1 Aracının Frenleme Anı ve Cayır Cayır Yanan Fren Diskleri
Otomobiller için fren teknolojisi üzerine çalışmalar yapan Brembo’nun yaptığı aerodinamik test sırasında ortaya çıkan muhteşem görüntülerin yer aldığı video paylaşıldı.
Otomobiller için en önemli donanım bileşenlerinden olan fren teknolojisi üzerine çalışmalar yürüten Brembo, F1 araçlarının fren sistemini geliştiren şirketler arasında yer alıyor. (örnek Ferrari) Bu yarışlarda hız kadar fren sisteminin de oldukça önemli bir yeri var. En ufak bir hata, aracın yarış dışında kalmasına yol açabileceği gibi tehlikeli kazaların da oluşmasına neden olabiliyor. İtalya merkezli şirketin geliştirdiği fren sistemi ise bu sorunların oluşmasını engellemek için son teknolojik yeniliklerden faydalanılarak üretiliyor.

F1 araçlarının yarış esnasında araç içi görüntülerine rastlayabiliyoruz fakat fren gibi iç aksamlarının olduğu bölümleri inceleme şansımız pek olmuyor. OmniCorse.it isimli YouTube kanalının paylaştığı video, Brembo’nun geliştirdiği fren sisteminin nasıl çalıştığını çok net bir şekilde görmemizi sağlıyor. İnanılmaz bir hızla dönen fren mekanizmasının frene basıldığı anda turuncu rengine nasıl dönüştüğünü ve sonrasında neler yaşandığını görmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0