Tesla'ya Sağlam Bir Dişli Rakip Geliyor: Faraday Future

0
0
0
0
0
Tesla'ya Sağlam Bir Dişli Rakip Geliyor: Faraday Future
Elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen firma olan Elon Musk'ın Tesla'sına CES 2016'da görücüye çıkacak Faraday Future markalı sağlam rakip geliyor.
Otomobil sektörü artık hem çevreye hemde cebe zarar veren yakıtlardan uzaklaşarak özellikle Elon Musk'ın Tesla atılımı ile beraber elektrikli araçlar tarafına kaymaya başladı. Bilindik neredeyse her firmanın bir hibrit ya da elektrikli aracı ile geçişe başladığı bu sektöre başından beri elektrikli araçlar üreterek ilk akla gelen Tesla'ya işi elektrikli araç yapmak olan Faraday Future adlı dişli rakip geliyor.

Las Vegas'ta düzenlencek CES 2016 fuarında tanıtımı yapılacak olan konsept araç Tesla'ya göz kırpacak gibi duruyor. Çünkü kısa bir video ile "Geliyoruz" diyen firma oldukça fütüristik bir tasarıma sahip elektrikli otomobili ile gelecek yıllarda adından fazlaca söz ettirebilir
 


Yukarıda gördüğünüz video ile duyurusunu gerçekleştiren Faraday Future ise daha geçen yıl kurulan ve Kaliforniya merkezli bir firma. Tıpkı Tesla gibi doğaya fazlasıyla önem ve değer veren bir yapı çizen FF, 1 Milyar Dolar yaıtırım ile güneş enerjisi ve alternatif doğadan alınan enerjiler ile bir fabrika kurdu. 4 Ocak 2016'da CES'te tanıtacağı konsept arabasının videosuyla da şeklini ortaya koyan firmanın bakalım bu yatırımları karşısında Tesla neler yapacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0