Faraday Future Elektrikli Araçların Enerji Masrafını Neredeyse Ortadan Kaldıracak Bir Cihaz Üretti!

1
0
0
0
0
Tesla Motors'un rakibi olan Faraday Future, elektrikli araçların enerji masrafını neredeyse sıfırlayacak yeni bir cihaz ürettiğini duyurdu.
Son teknolojinin ürünü olan elektrikli otomobiller, otomotiv sektörünün gelecekteki liderleri olarak gösteriliyorlar. Eletkrikli otomobil üretme konusunda oldukça başarılı, tecrübeli ve bilgili olan Tesla Motors, Faraday Future'ın CES 2016 etkinliğinde tanıttığı "FFZero1" isimli elektrikli aracın ardından kendine yeni bir rakip edinmişti. Bugün bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre Faraday Future sadece FFZero1'i üretmekle kalmadı, bu aracın elektrik masrafını en aza indirgeyen bir "inverter" (ters çevirici, yeniden kullandırıcı anlamına geliyor) da üretti.

Faraday Future'ın "FF Echelon Inverter" olarak tanımlandırdığı bu cihaz, araçta kullanılan elektrik akımının tek bir nokta üzerinden dağıtılmasını ve aynı noktada yeniden toplanmasını sağlıyor. Yeni teknolojinin ürünü olan FF Echelon Inverter, bu marifeti sayesinde Faraday Future'ın ürettiği araçların diğerlerine oranla çok daha az elektrik harcamasını sağlayacak.Elektriği daha verimli dağıtmasının yanı sıra kısa devrelerin de olmasını önleyen cihaz, kullanıldığı araçlarda %20-%30 oranında elektrik tasarrufu sağlayabiliyor. Elektrikli otomobillerin yakıtla çalışan otomobillere göre çok daha masrafsız olduğunu düşünürsek ve üzerine FF Echelon Inverter'ın mükemmel enerji tasarrufunu da katarsak, benzine çuval dolusu para ödenen ülkelerde (örneğin Türkiye'de) elektrik otomobiller kullanmanın akıl karı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: TheNextWeb 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0