• Anasayfa
  • Otomobil
  • V12 Motor Yerine Ferrari'nin KERS Teknolojisinin Kullanıldığı Ferrari F80 Konsepti

V12 Motor Yerine Ferrari'nin KERS Teknolojisinin Kullanıldığı Ferrari F80 Konsepti

3
1
1
0
0
LaFerrari’nin halefi olarak tasarlanan ve içerisinde V12 motor yerine Ferrari’ye ait KERS teknolojisinin kullanıldığı Ferrari F80 konsept çalışması.
İtalyan tasarımcı Adriano Raeli’nin kaleminden çıkan ve LaFerrari’nin halefi olarak nitelendirilen Ferrari F80 konsept çalışması, eğer gerçekleşirse birçok yenilikle karşımıza çıkacak.

Öncelikle konsept araçta V12 motor yerine Ferrar’nin KERS teknolojisinin yer aldığı 1200 beygirlik çift turbo V8 hibrit motor kullanılmış. Tasarımda göze çarpan uzun burun ve yan paneller ise aracın rüzgarı daha iyi kullanarak maksimum hıza ulaşması için dizayn edilmiş.

Böyle bir motora sahip olursa Ferrari F80’in tüm zamanların en güçlü arabası olabileceğini belirten Raeli, aracın 310 km hıza 2.2 saniye gibi inanılmaz bir zaman diliminde ulaşabileceğini söyledi.Aslında bu konsept çalışması yeni değil, fakat üzerinde yapılan bazı iyileştirmeler (motoru gibi) Ferrari F80’in konsept olmaktan çıkıp LaFerrari’nin yerini dolduracak bir araç olma ihtimalini giderek arttırıyor. Siz bu tasarıma ne diyorsunuz? Bence Ferrari’nin serseri ruhuna yakışır türden olmuş. 

3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0