• Anasayfa
  • Otomobil
  • Fiat’ın CEO’su: Apple’ın Otomobil Teknolojisiyle İlgili Ciddi Planları Var

Fiat’ın CEO’su: Apple’ın Otomobil Teknolojisiyle İlgili Ciddi Planları Var

1
0
0
0
0
Kaliforniya'ya ziyarette bulunan ve merkezleri de burada olan Apple ve Tesla'nın CEO'larıyla bir görüşme yapan Fiat'ın CEO'su Sergio Marchionne, özellikle Apple'ın otomobil teknolojisi konusunda ciddi planlarının olduğunu açıkladı.
Fiat’ın CEO’su olan Sergio Marchionne, Apple’ın araba üretmekle ilgili projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Marchionne, Kaliforniya’ya ziyarette bulunduğunu ve burada Apple’ın otomobil teknolojisiyle ilgili ciddi planlarının olduğunu belirtti.

Kaliforniya’da hem Tesla’nın CEO’su Elon Musk hem de Apple CEO’su Tim Cook’la bir görüşme gerçekleştiren Sergio Marchionne, bu iki şirket dışında Google’ın da sürücüsüz araçlarını test ettiğini belirtti.  

Geçtiğimiz yıl iPhone kullanıcılarının daha güvenli seyahat edebilmesi amacıyla CarPlay teknolojisini hayata geçiren Apple’ın ayrıca sürücüsüz araçlarla ilgili birtakım çalışmaları bulunuyordu. Hatta Bloomberg, Apple’ın elektrikli araç üretimine 2020 yılında başlayıp aynı yıl içerisinde de piyasaya süreceğini iddia etmişti. Otomobil üretici şirketler, 5 ila 10 yıl arasında değişen otomobillerin gelişim süreciyle ilgilenip araçlarını ondan sonra piyasaya sürerler. Bloomberg, Apple’ın da bu işleyişe benzer bir politika izleyeceğini belirtti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0