• Anasayfa
  • Otomobil
  • Ford'un Yeni Akıllı Bisikleti Yoldaki Çukurlara Karşı Uyarıyor

Ford'un Yeni Akıllı Bisikleti Yoldaki Çukurlara Karşı Uyarıyor

0
0
0
0
0
Ford'un Yeni Akıllı Bisikleti Yoldaki Çukurlara Karşı Uyarıyor
Ford, bir süredir sürüş deneyimini iyileştirmenin ve sürücülerin ya da araçların yol bilgisi gibi verileri birbiri ile paylaşmasına imkan veren sistemler üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde Kullanıcıdan kullanıcıya araç paylaşım sistemini tanıtan Ford; aynı zamanda yeni bisikleti MoDe: Flex’i de detaylandırdı.
Ford’un üçüncü bisikleti olacak olan MoDe: Flex, bir önceki modeller olan MoDe: Me ve MoDe: Pro’dan daha iri ve büyük bir bisiklet; ancak yine de aracınızın arkasına atıp bagajda gezdirebiliyorsunuz.

İşe giderken aracınıza ofise biraz uzak br mesafede harika bir park yeri buldunuz. Arabanızı buraya bırakıyor ve bisikletinize atlayıp yola devam edebiliyorsunuz.

Bu portatif ve kolay taşınabilir bisikletin tek özelliği elbette modülerliği değil ki asıl önemli kısmı da bu değil zaten. Bir elektrikli bisiklet de olan MoDe: Flex, akıllı bir bisiklet ve telefon uygulaması ile birlikte daha önce yaşamadığınız bir bisiklet deneyimi sunuyor.
 

No Sweat (Terlemek yok)” modu ile birlikte minimum eforu sarf ederek gitmeniz gereken yere yorulmadan ve optimum sürede ulaşmanızı sağlayabilen bu bisiklet ayrıca hava, yol ve trafik bilgilerini de size bildiriyor. (böylece insan tembelliğinin doruklarına çıkabiliyorsunuz)

Ayrıca bulundurduğu sensörler sayesinde arkanızdan yaklaşan arabalar hakkında sizi uyaran MoDe: Flex, yoldaki çukurlara yaklaştığınızda da gidonunuzu titreterek haber veriyor ve çukura girmenizi engelliyor.

(Ford’un üçüncü bisikleti olan bu araç tam bir şehir içi ulaşım aracı olarak iş görebilir. Bence çevre yolu gibi bir şeylere mecbur olmayan herkes şehir içi ulaşımını bunlar gibi zımbırtılarla sağlasın. Ne kaza derdi, ne egzos salınımından kaynaklı hava kirliliği ne de dar dar dar korna sesi, mis gibi olur tüm şehirler.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0