Ford'un Yeni Robotu Hem Otomobil Hem Kahve Yapabiliyor!

0
0
0
0
0
Ford'un Yeni Robotu Hem Otomobil Hem Kahve Yapabiliyor!
Ford Motor Company'nin Almanya'daki üretim bandında artık yeni bir robot çalışıyor. Otomobil üretimine destek veren robot, molalarda da içecek servisi yapıyor.
Otomotiv endüstrisinde robot kullanımı yeni değil ancak Ford Motor Company’nin Almanya’daki tesislerinde kullandığı Kuka adlı robot oldukça yeni. Alman merkezli Kuka Roboter GmhH şirkleti tarafından geliştirilen robot hem otomobil üretimine hem de kahve servisine yardım ediyor.

 Yeni Robot Hangi Aracın Üretiminde Çalışıyor?

Şu sıralar Ford Fiesta’ların üretiminde büyük pay sahibi olan robot, bazı önemli bileşenlerin araçlara montajının yapılmasında doğrudan görev alıyor. Kuka’yı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği üretim dışında da ekibe yardımcı olabilmesi. Aşağıdaki videoda yer alan görüntülere bakılırsa robot molalarda kahve ve içecek servisi yapmaktan, hatta baş masajından da sorumlu. Ekibin bir parçası olan robot neredeyse herkesle etkileşim halinde. Yeni robotun Ford’un Almanya dışındaki fabrikalarında da yakın gelecekte görev alması bekleniyor. Planlamalara göre öncelikle Kuzey Amerika’daki tesislerde kullanılacak robot, diğer otomobillerin üretiminde de görev alacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0