• Anasayfa
  • Otomobil
  • Ford'un Yeni Patenti Sayesinde Aracınızın Tekerini Unicycle Olarak Kullanabileceksiniz!!

Ford'un Yeni Patenti Sayesinde Aracınızın Tekerini Unicycle Olarak Kullanabileceksiniz!!

0
0
0
0
0
Dünyaca ünlü otomotiv firması olan Ford, araçların tek tekerlerinin çıkartılabileceği ve unicycle olarak kullanılabileceği yeni bir patent aldı.
Otomotiv sektöründe bulunan dev firmalardan birisi olan Ford, ürettiği araçların bir kademe ileride olması için sıkı bir şekilde çalışan firmalar arasında yer alıyor. Ford'un yeni aldığı patente bakılırsa araçlarının önde olmasını isteyen firma, bu amacına neredeyse tüm ülkelerde yaşanan trafik sorununu çözerek ulaşmayı planlıyor.

Ford'un yeni aldığı patent, Patent Yogi adlı haber sitesi tarafından sızdırılarak paylaşıldı. Bu patent Ford tarafından üretilen araçların bir tekerinin ayrılmasını ve bu tekerin unicycle'a (tek tekerlekli araç) dönüşmesini kapsıyor. 15 Aralık tarihinde patenti alınmış olan bu yeni sistemin trafik sorunu yaşanan günlerde kullanılabileceği düşünülmüş. Bu gibi zamanlarda kullanılan unicycle, araç sahibine motosikletin rahatlığını sunuyor ve onu gitmek istediği yere kolaylıkla yetiştirebiliyor.
 

Unycicle'ın araçtan ayrılmasının ardından unycicle'da kullanılan tek tekerin boşluğu, aracın çalınmasını önleyen ve aynı zamanda unicycle'ı araçtan çıkartabilmeniz için aracı kaldıran bir sistem ile dolduruluyor. Bu ilginç ve yeni teknolojinin, aracından motor çıkması nedeniyle Batman'den örnek alınarak üretilmiş olduğu düşünülüyor.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0