• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mersin'de Yaşayan Fahri Karabaş, Akülü Araba İsteyen Oğluna Bu Arabayı Yaptı

Mersin'de Yaşayan Fahri Karabaş, Akülü Araba İsteyen Oğluna Bu Arabayı Yaptı

1
1
0
0
0
Mersin’de yaşayan 40 yaşındaki makine bakım ustası Fahri Karabaş, kendisinden akülü araba isteyen oğluna evinin bodrum katında spor bir otomobil yaptı.
Adını FRB Okyanus koyan ve benzinle çalışan 720 cc motora sahip araba için Karabaş, destek verilmesi durumunda çok daha iyi bir motor ve tasarıma sahip olabileceğini belirtti.

Oğlunun kendisinden akülü araba istemesiyle böyle bir proje gerçekleştirdiğini belirten Karabaş, arabayı evinin bodrum katında yaptığını söyledi. Yaklaşık 9 aylık bir çalışma sonucu ortaya çıkan 2 kişilik FRB Okyanus, oldukça özgün bir tasarıma sahip. 

Aracın ismine kendi isminin, eşi Rukiye Fidan’ın ve oğlu Beyazıt’ın isminin baş harflerini koyan Karabaş, araçla ilgili olarak şunları söyledi:

Oğlum benden akülü ara istemişti. Belli bir zaman geçtikten sonra akülü arabasını kendim yapmak istedim. Malzemeleri aldım ve evimizin bodrumuna indim. Akülü arabamızı yapmaya başladım. Bir süre sonra araçta güzel bir şekil oluştuğunu gördüm.

Bu aracı biraz daha geliştirmek istedim ve ikinci aşamaya geçmiş oldum. Aracın orijinali kendi otomobilimdi. Bunun yürüyen aksamlarını kullandım. Daha sonra da akülü arabadan çıkıp spor bir araba yapmaya döndü iş. Yaklaşık 9 aylık bir çalışma içerisine girdim. Akülü araba yapmak için yola çıkmıştık ama sonuç FRB Okyanus oldu.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0