• Anasayfa
  • Otomobil
  • General Motors Otomobillerine OTA Güncellemeler Gönderecek

General Motors Otomobillerine OTA Güncellemeler Gönderecek

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan General Motors yeni araçlarına sistem güncellemelerini kablosuz olarak gönderecek.
Otomotiv sektöründe araç içi eğlence sistemleri hızla gelişmeye devam ediyor. Fakat bu sistemler gelişirken gelen her güncellemede servise gitmeniz gerekiyor. Eğer gitmek istemiyorsanız aracınızın sistemi yıllık bakımında güncelleniyor.

Chevrolet, Buick, Cadillac, GMC ve Opel gibi büyük otomobil markalarının sahibi olan GM bu konuya over the air adıyla bilinen kablosuz güncellemeler ile çözüm getirecek.  GM global ürün geliştirme direktörü Mark Reuss'un duyurduğu, oluşturulacak bu sistemin adı Global B olacak. Bilgi sistemleri bulut altyapısına bağlanacak ve güvenlik seviyesi istenen düzeye geldiğinde araçlar üzerinde kullanılabilir olacak. Tesla Model S'in tüm bu sistemlere uygun olduğu ve aracın hareketlerini kontrol edebileceğiniz güncellemenin kablosuz olarak verileceğini açıklayan GM net bir tarih vermedi. GM'un yeni araçlarında yer alması beklenen sistem en kısa zamanda hayata geçecekmiş. Fakat insanın aklında şüphe uyandırmıyor değil bu sistem. Zira biri aracı hackleyebilir ve kaza yapmanıza yol açabilir. Özellikle bu sayede suikastler gerçekleşebilir. Navigasyon vb. sistem güncellemeleri olabilir fakat Tesla gibi araç kontrolünü teknolojiye emanet edebileceğimizi sanmıyoruz. Bazı şeyler her zaman manuel olarak kalmalı. Çünkü doğada bulunan en üstün robot veya sistem insandır.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0