• Anasayfa
  • Otomobil
  • Goodyear’ın Yeni Lastikleri, Araçların Elektrik İhtiyacını Karşılayacak

Goodyear’ın Yeni Lastikleri, Araçların Elektrik İhtiyacını Karşılayacak

0
0
0
0
0
​Goodyear’ın lastiklerle ilgili yeni projesi, lastiklerin sadece ‘arabanın ilerlemesini sağlayan bir donanım parçası’ olmasının ötesine geçmesini sağlıyor. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Goodyear’ın tanıttığı yeni lastik, içerisinde biriken ısıyı elektrik enerjisine dönüştürüyor.
Goodyear’ın lastiklerle ilgili yeni projesi, lastiklerin sadece ‘arabanın ilerlemesini sağlayan bir donanım parçası’ olmasının ötesine geçmesini sağlıyor. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Goodyear’ın tanıttığı yeni lastik, içerisinde biriken ısıyı elektrik enerjisine dönüştürüyor.

BH03 adının verildiği lastik, ısıyı içerisinde farklı yollarla toplamak istiyor. Bu yollardan bir tanesi lastiğin yüzeyindeki siyah bantlar, araç park halindeyken güneş ışınlarını çekerek ısıyı toplamaya çalışacak. Ayrıca aracın hareket halindeyken sürtünme esnasında oluşan ısının da lastiğin içerisinde toplanması sağlanacak.Goodyear’ın lastiği şimdilik konsept çalışması olarak karşımıza çıkıyor. Nasıl bir teknolojiyle üretileceğinin bilinmemesinden dolayı, lastiğin ne kadar sürede mağazalardaki yerini alacağı şimdilik bilinmiyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0