Google'dan Yeni İş Kapısı: Sürücüsüz Otomobili Test Edene Saatte 60 Lira!

1
0
0
0
0
Google'dan Yeni İş Kapısı: Sürücüsüz Otomobili Test Edene Saatte 60 Lira!
Google'ın sürücüsüz otomobilinin test süreci devam ediyor. Otomobili test edecek kişiler arayan şirket, günde 6 - 8 saat çalışılacak iş için saatte 60 TL ödeme yapapacak.
Google’ın sürücüsüz otomobilinin testleri tüm hızıyla sürüyor. Zaman zaman kazalara karışsa da sürücüsüz otomobilin daha kat edeceği daha çok yol var. Bu nedenle, testleri gerçekleştirecek eleman ihtiyacı da giderek artıyor. “Araç güvelik uzmanı” pozisyonuna personel almak isteyen Google, 1 ya da 2 yıllık sözleşmeler ile işe alım yapacak.

 Google Bu İş İçin Ne Kadar Ödeyecek?

İnternet devinin sürücüsüz otomobili test edecek çalışanlara ödeyeceği ücret ise saatte 20 dolar. İlgili pozisyonda yarı zamanlı çalışılabileceği gibi tam zamanlı çalışmak da mümkün. Seçimin tam zamanlı olması halinde günlük çalışma süresi ise 6 saat ile 8 saat arasında değişiyor.

 İşin Gizli Zorlukları Neler?

Kulağa hoş gelse de, gün içinde saatlerce yolculuk yapmak bir süre sonra sıkıcı olmaya başlayabilir. Ayrıca, sürücüsüz otomobilde sürekli tetikte olma durumu da söz konusu. “Ha şimdi kaza yaptı, ha yapacak” derken bu pozisyonda çalışacakları stresli bir iş hayatı bekleyebilir. Yine de ilginç bir deneyim olacağına kuşku yok. “Ben bu otomobili merak ediyorum, Google da tamam derse bu iş için Arizon’ya bile kaçarım” diyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0