Google'ın Sürücüsüz Arabası Racona Uydu: Artık Korna Çalabiliyor!

1
0
0
0
0
Google'ın sürücüsüz otomobili olmazsa olmaz bir özellik ile güncelleniyor. Akıllı otomobil artık kendi kendine korna çalabilecek.
Trafikte korna sesinden bazen fenalık gelse de kazaları bertaraf etmek için hala en iyi yöntem olduğunu söylemeliyiz. Ülkemizde gerekli gereksiz her amaçla kullanılan korna, selam almaktan selam vermeye ve hatta küfür etmeye kadar birçok işlevi yerine getiriyor. Neredeyse amacı dışında korna çalmak artık bir trafik raconu haline geldi.

 Otomatik Korna Nasıl Kullanılacak?

Neyse ki Google’ın sürücüsüz otomobili yerli yersiz kullanmak için değil kazaların önüne geçmek için korna çalma özelliğine kavuşuyor. Arabanın hali hazırda var olan ancak insan müdahalesiyle çalışan kornası artık sürücüsüz otomobil tarafından gerektiğinde otomatik olarak kullanılacak. Google’dan gelen bilgiler bu amaçla bir algoritma geliştirildiği yönünde. 

 Talihsiz Kazaların Önüne Geçilebilir

Tabii ki Google’ın sürücüsüz otomobiline gelecek bu güncelleme kazaları en aza indirmeyi amaçlıyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz dönemde sürücüsüz otomobil birçok talihsiz kazaya karışmıştı. Bu kazaların bazılarının göz göre göre olması Google’ı böyle bir yola itmiş olmalı. Göz göre göre diyorum çünkü araç düşük hızlarda seyrederken yaşanan ve belki de bir korna ile karşıdaki araç sürücüsü uyarılsa yaşanmayacak kazalar son dönemde çok sık tekrarlandı. Bakalım Google’ın bu yeni hamlesi ise yarayacak mı?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0