• Anasayfa
  • Otomobil
  • ​Güvenlik Testinde Sıfır Çeken Araçlara Kaza Esnasında Ne Olur?

​Güvenlik Testinde Sıfır Çeken Bir Araca Kaza Esnasında Ne Olur?

0
0
0
0
0
Güvenlik konusunda 'sıfır yıldızlı' otomobiller listesine üye olan 5 farklı otomobil, çarpışma esnasında nasıl bir hal alır?
Otomotiv sektörü her geçen gün gelişmekte ve bunun sonucu olarak karşımıza gerek kullanım, gerek güvenlik, gerekse tasarım bağlamında mükemmel otomobiller çıkmakta. Ancak şöyle de bir gerçek var ki, bu otomobillere sahip olmak her bütçeye uygun bir durum değil.

Böyle olunca da insanlar bütçelerine en uygun olan araçlara yöneliyor fakat bu sefer de bazı şeylerden ödün vermeleri gerekiyor. Yani fazla bütçeniz olmadığı için üstü açılır bir otomobil alamayabilirsiniz, ya da motoru bilmem kaç silindirli olmayabilir. Ancak iş güvenliğe geldiğinde ödün vermek belki o kadar da mantıklı bir hamle değil.Londra merkezli Global New Car Assessment Program adlı kuruluş, özellikle Hindistan pazarında fiyatı sebebi ile çok fazla satılan beş otomobile güvenlik testi yapmış. Bu otomobiller Renault Kwid, Maruti Suzuki Celerio, Maruti Suzuki Eeco, Mahindra Scorpio ve Hyundai Eon. Beş araçta da hava yastığı bulunmuyor ve güvenlik testinden aldıkları puan sıfır.

Şimdi gelin bu araçların bir çarpışma anında içindeki insanın güvenliğini nasıl hiçe saydığına bir göz atalım.
 

 Renault Kwid

 

 Hyundai Eon

 

 Maruti Suzuki Eeco

 

 Maruti Suzuki Celerio

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0