Hasan Erol, 2 Bin TL’ye Kendi Mini Kamyonetini Üretti!

0
0
0
0
0
Zonguldak’ta yaşayan torna ustası Hasan Erol, yıllardır hayalini kurduğu mini kamyoneti 1 yıllık çabası sonrası üretmeyi başardı.
Kısıtlı imkanlara sahip olmasına rağmen bir şeyler üretmeyi bşaaran insanlar arasında yer alan 42 yaşındaki Hasan Erol, Zonguldak’ta yaşayan bir torna ustası. 1 yıllık çalışma sonucu atölyesinde tasarladığı mini kamyoneti hurdacılardan topladığı eski araba parçalarıyla üreten Erol, araç için yalnızca 2 bin TL masraf etmiş.

Kamyonetin dışını tamamen atıl araç parçalarından toplayarak oluşturan torna ustası, otomatik vitesli kamyonetine motorunu şifreyle çalıştıracak bir sistem yerleştirmiş. 450 kilogram ağırlığındaki mini kamyonetine ‘Emek’ adını veren Erol’un aracı, saatte 60 kilometre kadar hız yapabiliyor. Tek kişinin binebildiği kamyonet, kasasında 100 kilograma yakın ağırlık taşıyabiliyor.

Fren için pedal yerine düğmenin kullanıldığı araç, bu düğmeye basıldığı andan itibaren yavaşlamaya başlıyor. (bir ABS gibi çalışmasını beklememek lazım) Araca bir de navigasyon ekleyen Erol, burayı gösterge paneli olarak da kullanıyor. 

Hasan Erol’un Emek ismini verdiği aracın fotoğraflarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0